Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) All All 102,183,150.00 174 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 140,500 2014-10-02 2014-10-03 13310570012014 Udhetim jashte shtetit 602, Qendra komb kinemat ,dieta,autorizm mariela zajmi np 027970079,urdher kryet 310 d 10/9/14,318 d 17/9/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 508,499 2014-10-01 2014-10-01 13210570012014 Paga baze 600, Qendra komb kinemat ,paga shtator 2014,list pagesze 2014,np 9/9
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 33,222 2014-09-29 2014-09-30 13010570012014 Udhetim jashte shtetit 602,Qendra komb kinemat BILETA AV,UP 16 D 17/9/14,NJF 26/9/14,FAT 26/9/14 S 7269502
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) A.E. DISTRIBUTION Tirane 4,040 2014-09-30 2014-09-30 13110570012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602,Qendra komb kinemat ,PRITJE,U 321 D 23/9/14,PROG 322 D 23/9/14,FAT 782 D 24/9/14 S 15509782
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) "ARBIN-06" Tirane 36,510 2014-09-26 2014-09-29 12910570012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 602, Qendra komb kinemat ,mat pastr,up 14 d 8/9/14,njf 22/9/14,fat 164,165 d 24/9/14 s 16143099,100,fh 8 d 24/9/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) A.K.F. PETROLEUM Tirane 114,700 2014-09-24 2014-09-25 12810570012014 Karburant dhe vaj 602, Qendra komb kinemat ,UP 15 D 8/9/14,NJF 18/9/14,FAT 332 D 19/9/14 S 15135533,FH 7 D 19/9/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 840 2014-09-23 2014-09-24 12710570012014 Uje 602, Qendra komb kinemat ,uji,gusht 2014,kon 359419,fat 1408-359419-1-1 d 21/8/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 840 2014-09-23 2014-09-24 12610570012014 Uje 602, Qendra komb kinemat ,uji,korrik 2014,kon 359419,fat 1407-359419-1-1 d 21/7/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2014-09-19 2014-09-19 12410570012014 Sherbime telefonike 602, Qendra komb kinemat ,tel korrik 2014,klient 310001723749,fat 718413929 d 31/8/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,138 2014-09-19 2014-09-19 12510570012014 Sherbime telefonike 602, Qendra komb kinemat ,tel korr 2014,klient 310001699108,fat 718185555 d 31/7/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 504 2014-09-08 2014-09-09 12010570012014 Posta dhe sherbimi korrier 602, Qendra komb kinemat ,posta,fat 3563 d 26/8/14 s 12590909
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,500 2014-09-08 2014-09-09 12110570012014 Udhetim i brendshem 602, Qendra komb kinemat ,dieta,urdher 302 d 1/9/14,list pagese 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 508,484 2014-09-01 2014-09-02 11910570012014 Shtese page per vjetersi ne pune 600,Qendra komb kinemat ,PAGA GUSHT 2014,LIST PAGESE 2014,NP 9/9
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2014-08-28 2014-08-29 11810570012014 Sherbime telefonike 602,Qendra komb kinemat rimbursim telefoni,urdher nr 165 dt 21.04.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,738 2014-08-28 2014-08-28 11710570012014 Udhetim jashte shtetit 602,Qendra komb kinemat,dieta,urdher nr 254 dt 04.08.2014autorizim 28.08.2014,terheq 260eurox141.3lel Mariela Zajmi np 027970079
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,959 2014-08-14 2014-08-15 11610570012014 Sherbime telefonike 602,Qendra komb kinemat ,tel,kon 310001699108,fat 718185555 d 31/7/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2014-08-14 2014-08-15 11510570012014 Sherbime telefonike 602,Qendra komb kinemat ,tel,kon 310001723749,fat 718222569 d 31/7/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,600 2014-08-14 2014-08-14 11410570012014 Transferta per Albafilm 604, Qendra komb kinemat ,tatim maj 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 504 2014-08-05 2014-08-06 11210570012014 Posta dhe sherbimi korrier 602, Qendra komb kinemat posta,fat 2903 d 26/6/14 s 11510779
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 53,618 2014-08-05 2014-08-06 11110570012014 Udhetim jashte shtetit 602,Qendra komb kinemat,dieta,autorizim 5/8/14,terheq 380eurox141.1lel Mariela Zajmi np 027970079