Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) All All 102,183,150.00 174 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 21,734 2014-04-18 2014-04-18 6210570012014 Sherbime telefonike Qendra komb kinemat tel fat mars 14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ON FILM PRODUCION Tirane 2,500,000 2014-04-16 2014-04-17 6710570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat finan projekti k 04.05.2012 pv 14.4.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 207,519 2014-04-16 2014-04-16 6710570012014 Udhetim jashte shtetit Qendra komb kinemat dieta vendim 20.3.2014 aut 21.3.2014 euro 1477 me kurs 140.5
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ATP(ACT TRIANGLE PRODUCTIONS) Tirane 3,753,900 2014-04-09 2014-04-10 6110570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat finan projekti k 27.5.2013 pv 9.4.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) GECI Tirane 32,480 2014-04-08 2014-04-09 5910570012014 Udhetim i brendshem Qendra komb kinemat DIETA PROG 26.3.2014 F 30.3.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Tirane 142,500 2014-04-08 2014-04-09 5610570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat finan projekti k 18.1.2013 PV 18.2.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,980 2014-04-08 2014-04-09 6010570012014 Uje Qendra komb kinemat uje janar shkurt mars 14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) NIKO TRENI Tirane 141,200 2014-04-08 2014-04-09 5810570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat finan projekti k 17.1.2014 PV 31.12.2013
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 515,437 2014-04-01 2014-04-02 5310570012014 Paga baze Qendra komb kinemat paga mars nr 9;9 lp 01.04.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) MEDIAVISION Tirane 1,301,500 2014-04-02 2014-04-02 5510570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat finan projekti k sht 19.11.11 pv 28.3.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,500 2014-03-27 2014-03-28 5210570012014 Sherbime te tjera Qendra komb kinemat dieta sh sh 25.3.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) F.L.E.SH. Tirane 60,000 2014-03-25 2014-03-26 5010570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat album v 19.3.14 f 24.3.14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 108,000 2014-03-25 2014-03-26 4810570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat kmp sh 21.3.2014 lp 21.3.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ERA FILM Tirane 1,910,500 2014-03-25 2014-03-26 5110570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat finan projekti k 19.2.2013 pv 25.3.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,577 2014-03-21 2014-03-24 4910570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat dieta vendim 19.3.2014 sh 21.3.2014 aut 21.3.2014 euro 503 me kurs 142.3
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALTION MEMUSHI Tirane 9,000 2014-03-19 2014-03-19 3910570012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Qendra komb kinemat sh up 28.2.14 pv 3.3.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 24,746 2014-03-19 2014-03-19 4710570012014 Sherbime telefonike Qendra komb kinemat tel shkurt 14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALTION MEMUSHI Tirane 10,000 2014-03-19 2014-03-19 4010570012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Qendra komb kinemat sh up 28.2.14 pv 3.3.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 41,400 2014-03-17 2014-03-18 4610570012014 Udhetim i brendshem Qendra komb kinemat dieta sh 12.3.14lp 17.3.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 636 2014-03-17 2014-03-18 4410570012014 Posta dhe sherbimi korrier Qendra komb kinemat posta fat 26.2.2014