Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) All All 102,183,150.00 174 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) A.E. DISTRIBUTION Tirane 27,000 2014-12-27 2014-12-29 19810570012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602, Qendra komb kinemat pritje,program 479/1 d 17/12/14/,fat 56 d 18/12/14 s 18892056
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) YLLI ZGJANI Tirane 10,000 2014-12-27 2014-12-29 19710570012014 Kancelari 602, Qendra komb kinemat kancelari, up 28 d 22/12/14,pv 23/12/14,fat 147 d 26/12/14 s 000088,fh 16 d 26/12/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,550 2014-12-27 2014-12-29 19610570012014 Udhetim jashte shtetit 602, Qendra komb kinemat dieta,urdher 428 d 24/11/2014,25eurox142lek, terheq Mariela Zajmi
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 1,020 2014-12-27 2014-12-29 19510570012014 Uje 602, Qendra komb kinemat ,uji, kontr 359419 ,fat 1411-359419-1-1 d 20/11/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ARKAD ILIJAZI Tirane 207,480 2014-12-19 2014-12-23 19310570012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231, Qendra komb kinemat , KONDICIONER,UP 26 D 27/11/14,NJF 16/12/14,FAT 5 D 17/12/14 S 12829705,FH 14 D 17/12/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,252 2014-12-17 2014-12-19 19210570012014 Udhetim jashte shtetit 602, Qendra komb kinemat dieta, urdher 428 d 24/11/14,terheq marsela zajmi 480eurox142.2lek
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ARTFILM Tirane 1,866,000 2014-12-17 2014-12-19 180105700120141 Transferta per Albafilm 604, Qendra komb kinemat finan ,FINANCIM FILM KONTR 454 D 9/12/14,VENDIM KMP 365 D 15/10/14,VENDIM KRYETARI 448 D 5/12/14,PV 348 D 23/10/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2014-12-16 2014-12-17 19010570012014 Sherbime telefonike 602Qendra komb kinemat telfat 30/11/14 s 718903923 klient 310001723749
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 55,800 2014-12-15 2014-12-17 18610570012014 Transferta per Albafilm 604,Qendra komb kinemat ,pagese netar kom financar,urdher 464 d 15/12/14,vkm 418 d 27/6/12,list pages 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,900 2014-12-15 2014-12-17 18710570012014 Transferta per Albafilm 604,Qendra komb kinemat ,pagese anetar kom financiar,urdher 464 d 15/12/14,vkm 418 d 27/6/14,list pagese 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,800 2014-12-15 2014-12-17 18810570012014 Transferta per Albafilm 604,Qendra komb kinemat ,pagese anetar vizionimi, urdher 466 d 15/12/14,vkm 418 d 27/6/14,list pagese 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 16,753 2014-12-16 2014-12-17 19110570012014 Sherbime telefonike 602Qendra komb kinemat te lfat 30/11/14 s 718886626 klient 310001599108
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-12-15 2014-12-17 18510570012014 Transferta per Albafilm 604,Qendra komb kinemat ,pagese anetar urdher 465 d 15/12/14,vkm 418 d 27/6/12,list pagese 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 23,000 2014-12-15 2014-12-16 18910570012014 Transferta per Albafilm 604,Qendra komb kinemat ,tatim pagese anetar urdher 465 d 15/12/14,vkm 418 d 27/6/12,list pagese 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 84 2014-12-12 2014-12-12 152105700120141 Posta dhe sherbimi korrier 602,Qendra komb kinemat ,posta,fat 4675 D 26/11/14 S 16482952
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 42,000 2014-12-09 2014-12-11 18110570012014 Udhetim jashte shtetit 602, Qendra komb kinemat dieta,urdher 19 d 3/11/14,fat 357 d 4/12/14 s 7642075
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) JAKLID GAÇE Tirane 800,000 2014-12-09 2014-12-10 17710570012014 Transferta per Albafilm 602,Qendra komb kinemat FIN PROJEKTI KONTR 297 D 1/8/11,KON 403 D 25/11/13,PV 428/1 D 20/11/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 117,661 2014-12-09 2014-12-10 17810570012014 Kancelari 602,Qendra komb kinemat KANCELARI,UP 24 D 24/11/14,FT OF 4/12/14,FAT 2/12/14 S 119806944,FH 13 D 3/12/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) SKA - NDAL Tirane 500,000 2014-12-09 2014-12-10 17910570012014 Transferta per Albafilm 604, Qendra komb kinemat finan film pranvera harrua ne fshatin e harruar,vendim 447 d 5/12/14,kontr 452 d 9/12/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 57,120 2014-12-09 2014-12-10 17910570012014 Udhetim jashte shtetit 602,Qendra komb kinemat BILETA,UP 25 D 27/11/14,URDHER KRYETARI,NJF 4/12/14,FAT 357 D 4/12/14 S 7642075