Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) All All 102,183,150.00 174 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,554,737 2014-12-02 2014-12-02 17510570012014 Sherbimet bankare 602,Qendra komb kinemat ,antaresie,ub 437 d 1/12/14,fat 6/11/2014,11000eurox 141lek
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) AR & LO Tirane 18,800 2014-12-01 2014-12-02 17410570012014 Udhetim jashte shtetit 602,Qendra komb kinemat ,BILETA,UP 23 D 24/11/14,NJF 26/11/14,FAT 4180 D 26/11/14 S 19005630
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 296,805 2014-12-02 2014-12-02 17610570012014 Transferta per Albafilm 602,Qendra komb kinemat ,pagese qera vendim kmp 417 d 12/11/14,kontr 24/11/14,3005eurox 141lek
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) TE ELECTRONICS Tirane 3,000 2014-12-02 2014-12-02 17210570012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602,Qendra komb kinemat ,rip,up 22 d 17/11/14,pv 18/11/14,fat 8033 d 19/11/14 s 17016713,
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALTEREA Tirane 9,800 2014-12-01 2014-12-02 17110570012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 602,Qendra komb kinemat ,BL,UP 20 D 5/11/13,FAT 11 D 13/11/14 S 16351511,FH 11 D 12/11/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 506,683 2014-12-01 2014-12-01 17310570012014 Shtese page per funksionin 600, Qendra komb kinemat paga nentor 2014,list pagese 2014,np 9/9
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,500 2014-11-26 2014-11-27 17010570012014 Transferta per Albafilm 604, Qendra komb kinemat ,TATIM PAGESE ANETAR KMP,URDHER 431 D 25/11/14,VKM 418 D 27/6/14,LIST PAGESE 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-11-26 2014-11-27 16910570012014 Transferta per Albafilm 604, Qendra komb kinemat ,PAGESE ANETAR KMP,URDHER 431 D 25/11/14,VKM 418 D 27/6/14,LIST PAGESE 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 73,840 2014-11-24 2014-11-24 16910570012014 Transferta per Albafilm 602, Qendra komb kinemat ,pagese selektim ne shoting star 2015 vendim KMP 417 dt 12.11.14 ft 6.11.2014 ( 500eu*142leke )
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) YLLI ZGJANI Tirane 28,050 2014-11-21 2014-11-24 16710570012014 Transferta per Albafilm 602, Qendra komb kinemat ,fin projekti,vendim kmp 380 d 20/10/14,vendim kryet 38/1 d 22/10/14,fat 28 d 1/11/14 s 000221,fh 12 d 1/11/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2014-11-21 2014-11-24 15910570012014 Sherbime telefonike 602, Qendra komb kinemat ,tel,klient 310001723749,fat 718760752 d 31/10/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) DIGIT-ALB SHA Tirane 3,000,000 2014-11-21 2014-11-24 16310570012014 Transferta per Albafilm 602, Qendra komb kinemat ,fin projekti,vendim kmp 342 d 3/10/14,vkm 515 d 30/7/14,vendim kry 402 d 29/10/14kontr 404 d 30/10/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ILIR ÇEPANI Tirane 21,000 2014-11-21 2014-11-24 16410570012014 Transferta per Albafilm 602, Qendra komb kinemat ,fin projekti,vendim kmp 380 d 20/10/14,vendim kryet 38/1 d 22/10/14,fat 74 d 12/11/14 s 16144925
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,840 2014-11-24 2014-11-24 16810570012014 Sherbimet bankare 602, Qendra komb kinemat ,pagese komision i transfertes se USH 166 dt 20.11.14 kuote per EAVE 20eu*142leke
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 56,800 2014-11-20 2014-11-21 16510570012014 Transferta per Albafilm 602, Qendra komb kinemat TERHEQJE VALUT,MARIELA ZAJMI NP 027970079,400EUROX142LEK
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 113,600 2014-11-20 2014-11-21 16610570012014 Transferta per Albafilm 602, Qendra komb kinemat ,FINANCIM PROJEKTI,VENDIM KMP 380 D 20/10/14,FAT 20141104 D 4/11/14,PER BGL BNP PARIBAS S.A 800 EUROX 142LEK
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 22,994 2014-11-19 2014-11-19 15810570012014 Sherbime telefonike 602, Qendra komb kinemat TEL,KLIENT 310001699108,FAT 718741485 D 31/10/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ANORIA Tirane 95,399 2014-11-19 2014-11-19 16210570012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231, Qendra komb kinemat BL,UP 20 D 5/11/14,NJF 10/11/14,FAT 151 D 11/11/14 ,FH 10 D 11/11/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,100 2014-11-19 2014-11-19 16010570012014 Sherbime telefonike 602, Qendra komb kinemat RIMBURSIM TEL,URDHER 10 D 21/10/12,LIST PAGESE 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,000 2014-11-18 2014-11-18 11610570012014 Transferta per Albafilm 602, Qendra komb kinemat ,TATIM I KMP