Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) All All 102,183,150.00 174 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) PLANET TRAVEL & TOURS Tirane 28,000 2014-11-18 2014-11-18 11710570012014 Udhetim jashte shtetit 602, Qendra komb kinemat ,DIETA,URDHER PROK 18 D 30/9/14,FAT 11 D 2/10/14 S 6932712,NJF 1/10/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 5,000 2014-11-13 2014-11-13 15410570012014 Sherbime telefonike 602,Qendra komb kinemat , rinovim domain,urdher 414 d 12/11/14,fat 125223183 d 11/11/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,086 2014-11-13 2014-11-13 15210570012014 Posta dhe sherbimi korrier 602,Qendra komb kinemat ,posta,fat 4287 d 26/10/14 s 12596416
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 660 2014-11-13 2014-11-13 15310570012014 Uje 602,Qendra komb kinemat ,uji,kontr 359419,fat 1410-359419-1-1 d 21/10/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 108,000 2014-11-13 2014-11-13 15510570012014 Transferta per Albafilm 602,Qendra komb kinemat , pagese anetar,vkm 418 d 27/6/14,urdher 415 d 12/11/14,list pagese 02014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,700 2014-11-04 2014-11-04 14810570012014 Sherbime te tjera 602, Qendra komb kinemat bl,terheq cek mariela zajmi ,urdher 18 d 22/10/14,fat 82 d 22/10/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 508,598 2014-11-03 2014-11-03 10010270012014 Paga baze 600, Qendra komb kinemat ,paga tetor 2014,list pagese 2014,np 9/9
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 167,760 2014-10-27 2014-10-27 147105700120141 Udhetim jashte shtetit 602, Qendra komb kinemat terheqje valute 1200 eurox139.8lek terheq mariela zajmi urdheer 395 d 27/10/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) 90 PRODUCTION Tirane 5,000,000 2014-10-24 2014-10-27 14610570012014 Transferta per Albafilm 604, Qendra komb kinemat finan projekti vendim kmp 365 d 15/10/14,vendim kryetari 391 d 23/10/14,kon 392 d 23/10/14,pv 346 d 3/10/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) A.E. DISTRIBUTION Tirane 12,590 2014-10-22 2014-10-23 14510570012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602, Qendra komb kinemat pritje,urdher 357 d 14/10/14,prog ritje 357/1 d 14/10/14,fat 791 d 15/10/14 s 15509791
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 14,000 2014-10-16 2014-10-17 14410570012014 Transferta per Albafilm 604, Qendra komb kinemat tatim burim,
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 126,000 2014-10-16 2014-10-17 14310570012014 Transferta per Albafilm 604, Qendra komb kinemat pagese keshilli miratues i projekteve , urdher 366 d 16/10/14,vkm 418 d 27/6/12,list pagese 2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,121 2014-10-16 2014-10-17 14210570012014 Sherbime telefonike 604, Qendra komb kinemat tel,klient 31000169913,fat 718566913 d 30/9/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2014-10-16 2014-10-17 14110570012014 Sherbime telefonike 604, Qendra komb kinemat tel,klient 310001723749,fat 718601700 d 30/9/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 660 2014-10-14 2014-10-14 14110570012014 Uje 602, Qendra komb kinemat uji,kontr 359419,fat 1409-359419-1-1 d 22/9/14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 55,800 2014-10-10 2014-10-13 13610570012014 Transferta per Albafilm 604 Qendra komb kinemat pagese komisioni,urdher nr dt 350 d t06.10.2014,V.K.M nr 418 dt 27.06.2014,bordero dt 07.10.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,900 2014-10-10 2014-10-10 13710570012014 Transferta per Albafilm 604 Qendra komb kinemat pagese komisioni,urdher nr dt 350 d t06.10.2014,V.K.M nr 418 dt 27.06.2014,bordero dt 07.10.2014
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 19,800 2014-10-08 2014-10-08 13710570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemattatim ne burim per pagese te KMP urdher 349 dt 6.10.14 vkm 418 dt 27.6.14 bordero dt 7.10.14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-10-08 2014-10-08 13510570012014 Transferta per Albafilm Qendra komb kinemat pagese e KMP urdher 349 dt 6.10.14 vkm 418 dt 27.6.14 bordero dt 7.10.14
  Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 840 2014-10-02 2014-10-03 13410570012014 Posta dhe sherbimi korrier 602, Qendra komb kinemat ,posta,fat shtator 2014,fat 3917 d 26/9/14 s 12596394