Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) All All 921,451,096.00 386 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 17,883 2014-08-20 2014-08-21 27510110152014 Sherbime telefonike DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001771271 DT.31.07.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 216,276 2014-08-20 2014-08-21 27010110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI KORRIK 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 46,700 2014-08-14 2014-08-15 26610110152014 Udhetim i brendshem DREJ RAJONALE ARSIMORE DIETA MAJ QERSHOR 2014SIPAS LISTPAGESES
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 3,640 2014-08-14 2014-08-15 26710110152014 Udhetim i brendshem DREJ RAJONALE ARSIMORE DIETA MAJ QERSHOR 2014SIPAS LISTPAGESES
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) TDR GROUP Korçe 20,000 2014-08-11 2014-08-12 25810110152014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE ARSIMORE NDALESE DETYRIM PERMBARIMOR( G.Ashimi)
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Korçe 328,216 2014-08-11 2014-08-12 26010110152014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE ARSIMORE NDALESE PAGE PER TELEFON KORRIK 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) KASTRIOT KURMAKU Korçe 20,000 2014-08-11 2014-08-12 25910110152014 Shtese page per funksionin DREJ RAJONALE ARSIMORE NDALESE DETYRIM PERMBARIMOR( M.Anxhara) KORRIK
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 3,592,557 2014-08-04 2014-08-05 25710110152014 Shtese page per largesi nga qendra e banimit DREJ RAJONALE ARSIMORE PAGAT KORRIK KOD INSTITUCIONI 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 6,666,677 2014-08-04 2014-08-05 25610110152014 Shtese page per kualifikimin DREJ RAJONALE ARSIMORE PAGAT KORRIK KOD INSTITUCIONI 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 12,833,579 2014-08-04 2014-08-05 25210110152014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJ RAJONALE ARSIMORE PAGAT KORRIK KOD INSTITUCIONI 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 11,477,475 2014-08-04 2014-08-05 25310110152014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJ RAJONALE ARSIMORE PAGAT KORRIK KOD INSTITUCIONI 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 14,862,303 2014-08-04 2014-08-05 25410110152014 Shtesa page te tjera DREJ RAJONALE ARSIMORE PAGAT KORRIK KOD INSTITUCIONI 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 5,957,584 2014-08-04 2014-08-05 25510110152014 Shtesa page te tjera DREJ RAJONALE ARSIMORE PAGAT KORRIK KOD INSTITUCIONI 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 5,218,708 2014-08-04 2014-08-04 25010110152014 Paga baze DREJ RAJONALE ARSIMORE PAGAT KORRIK KOD INSTITUCIONI 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 11,422,751 2014-08-04 2014-08-04 25110110152014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DREJ RAJONALE ARSIMORE PAGAT KORRIK KOD INSTITUCIONI 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 921,040 2014-08-04 2014-08-04 24910110152014 Paga baze DREJ RAJONALE ARSIMORE PAGAT KORRIK KOD INSTITUCIONI 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 5,323 2014-07-11 2014-07-14 24510110152014 Uje DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE UJE LIK FAT KLIENTI NR.750047 DT.07.07.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 24,678 2014-07-11 2014-07-14 24710110152014 Elektricitet 1011015 DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE ENERGJI KONTRATA KR0A060053028890 DT.03.07.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 72,120 2014-07-11 2014-07-14 22110110152014 Udhetim i brendshem DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,116 2014-07-11 2014-07-14 24610110152014 Posta dhe sherbimi korrier DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.574 DT30.06.2014