Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) All All 921,451,096.00 386 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 13,123,565 2014-06-02 2014-06-02 17310110152014 Shtese page per largesi nga qendra e banimit DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 11,602,244 2014-06-02 2014-06-02 17210110152014 Paga baze DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 923,294 2014-06-02 2014-06-02 17010110152014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 5,923,041 2014-06-02 2014-06-02 17610110152014 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 11,536,531 2014-06-02 2014-06-02 17410110152014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 8,510 2014-05-20 2014-05-21 16710110152014 Uje DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE UJE KLIENTI NR.750047 DT.08.05.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 8,196 2014-05-20 2014-05-21 16910110152014 Posta dhe sherbimi korrier DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.356 DT.30.04.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 21,465 2014-05-20 2014-05-21 16810110152014 Sherbime telefonike DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TELEFON KLIENTI NR.31001771271 DT.30.04.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 57,573 2014-05-20 2014-05-21 16610110152014 Elektricitet 1011015 DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE ENERGJI KLIENTI NR.KR0A060053028890
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 343,692 2014-05-19 2014-05-20 15910110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI PRILL 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 1,936 2014-05-19 2014-05-20 16410110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI PRILL 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 635,184 2014-05-19 2014-05-20 16510110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT NXENESI PRILL 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 593,706 2014-05-19 2014-05-20 16110110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI PRILL 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 144,062 2014-05-19 2014-05-20 16010110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI PRILL 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 121,512 2014-05-19 2014-05-20 16310110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI PRILL 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 528,700 2014-05-19 2014-05-20 16210110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI PRILL 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 54,436 2014-05-12 2014-05-13 15710110152014 Udhetim i brendshem DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE DIETA SHERBIMI
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) " SUPERMARKET ELISABET" SH.P.K Korçe 2,935 2014-05-12 2014-05-13 15610110152014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE MATERIALE PASTRIMI LIK FAT NR.144 DT.17.04.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 10,312 2014-05-12 2014-05-13 15810110152014 Udhetim i brendshem DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE DIETA SHERBIMI
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) TDR GROUP Korçe 20,000 2014-05-12 2014-05-12 14910110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE DETYRIM G.ASHIMI PRILL 2014