Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) All All 921,451,096.00 386 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 11,561,688 2014-07-02 2014-07-02 20110110152014 Paga baze DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 53,994 2014-06-26 2014-06-27 19810110152014 Elektricitet 1011015 DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE ENERGJI KONTRATA NR.KR0A060053028890 MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 20,100 2014-06-25 2014-06-26 19610110152014 Sherbime telefonike DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001771271 DT.31.05.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 2,240 2014-06-25 2014-06-26 19710110152014 Posta dhe sherbimi korrier DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.466 DT.31.05.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) C O L O M B O Korçe 81,000 2014-06-25 2014-06-26 19410110152014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE BLERJE TONERA LIK FAT NR.684 DT.11.06.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 10,503 2014-06-25 2014-06-26 19510110152014 Uje DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE UJE KLIENTI NR.750047 DT.06.06.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 140,056 2014-06-17 2014-06-18 18810110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 561,778 2014-06-17 2014-06-18 19010110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 312,516 2014-06-17 2014-06-18 18710110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 604,516 2014-06-17 2014-06-18 18910110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 102,284 2014-06-17 2014-06-18 19110110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 621,280 2014-06-17 2014-06-18 19310110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT NXENESI MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 2,200 2014-06-17 2014-06-18 19210110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) TDR GROUP Korçe 20,000 2014-06-05 2014-06-06 1840110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE PER DETYRIM G.ASHIMI MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Korçe 316,571 2014-06-05 2014-06-06 1860110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE PER TELEFON MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) KASTRIOT KURMAKU Korçe 20,000 2014-06-05 2014-06-06 18510110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE DETYRIM M.HANXHARA MAJ 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 3,592,309 2014-06-03 2014-06-03 17810110152014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 6,781,702 2014-06-03 2014-06-03 17710110152014 Shtese page per kualifikimin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 5,220,985 2014-06-02 2014-06-02 17110110152014 Paga baze DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 14,967,794 2014-06-02 2014-06-02 17510110152014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA MAJ 2014 KODI INSTITUC 1011015