Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) All All 921,451,096.00 386 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 103,420 2014-07-08 2014-07-09 23010110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI QERSHOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 134,928 2014-07-08 2014-07-09 22710110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT MESUESI QERSHOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 380,600 2014-07-08 2014-07-09 23210110152014 Shpenzime te tjera transporti DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TRANSPORT NXENESI QERSHOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRINTPOINT Korçe 195,600 2014-07-08 2014-07-09 22510110152014 Sherbime te tjera DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHERBIME TE TJERA (FONI DHE DEKORIM SKENE) LIK FAT NR.31 DT. 27.06.14
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 276,390 2014-07-07 2014-07-08 21810110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHPERBLIM PER PENSION 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) TDR GROUP Korçe 20,000 2014-07-07 2014-07-08 21310110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE PER DETYRIM G.ASHIMI QERSHOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 97,020 2014-07-07 2014-07-08 21610110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHPERBLIM PER PENSION 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 76,170 2014-07-07 2014-07-08 22010110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TATIM BURIM 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Korçe 315,156 2014-07-07 2014-07-08 21510110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE PER TELEFON QERSHOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 160,110 2014-07-07 2014-07-08 21910110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHPERBLIM PER PENSION 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) KASTRIOT KURMAKU Korçe 20,000 2014-07-07 2014-07-08 21410110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE PER DETYRIM M.ANXHARA QERSHOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 152,010 2014-07-07 2014-07-08 21710110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHPERBLIM PER PENSION 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 3,590,169 2014-07-02 2014-07-02 20710110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 6,701,644 2014-07-02 2014-07-02 20610110152014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 5,143,756 2014-07-02 2014-07-02 20010110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 924,037 2014-07-02 2014-07-02 19910110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 5,956,710 2014-07-02 2014-07-02 20510110152014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 11,636,093 2014-07-02 2014-07-02 20310110152014 Shtese page per largesi nga qendra e banimit DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 14,992,670 2014-07-02 2014-07-02 20410110152014 Shtesa page te tjera DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 12,902,427 2014-07-02 2014-07-02 20210110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA QERSHOR 2014 KODI INSTITUC 1011015