Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Durres (0707) All All 76,306,570.00 262 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 32,423 2014-07-22 2014-07-22 15920470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL. KON.A6794
  Qarku Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 240 2014-07-22 2014-07-22 16020470012014 Uje TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SHPENZIME UJE KONT.1509001
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 400 2014-07-10 2014-07-11 14720470012014 Shpenzime gjyqesore TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.
  Qarku Durres (0707) UNLIMITED TRAVEL Durres 31,688 2014-07-10 2014-07-11 13720470012014 Udhetim jashte shtetit TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA
  Qarku Durres (0707) ENON XHEVDET KARAPICI Durres 14,400 2014-07-03 2014-07-03 13420470012014 Shpenzime gjyqesore TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGESE AKT EKSPERTIMI
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 237,812 2014-07-01 2014-07-02 14320470012014 Paga baze
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,596,258 2014-07-01 2014-07-02 14220470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 3,000 2014-07-01 2014-07-02 14120470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL. PER FAT. NR.1188453
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 29,348 2014-07-01 2014-07-02 14020470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE CEL. FAT. NR.1188453
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 8,400 2014-07-01 2014-07-02 13820470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SHP. TEL. FAT NR. 1100100000 PER A. MULL.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 14,210 2014-07-01 2014-07-02 14620470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETE PER ALFRED MULLARAJ
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 3,000 2014-07-01 2014-07-02 13920470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA PER B SUKAJ
  Qarku Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 503,100 2014-07-01 2014-07-02 14420470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGESA PER KESHILLT
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 55,900 2014-07-01 2014-07-02 14520470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.
  Qarku Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 38,555 2014-06-26 2014-06-27 13520470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL.A6794
  Qarku Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 18,042 2014-06-26 2014-06-27 13620470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL.A-106830
  Qarku Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 12,546 2014-06-11 2014-06-12 12820470012014 Posta dhe sherbimi korrier 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/POSTA NR.224
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 25,596 2014-06-02 2014-06-03 12020470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE CEL. FAT. NR.118814078
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,708,517 2014-06-02 2014-06-03 11720470012014 Shtese page per vjetersi ne pune TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 240,943 2014-06-02 2014-06-03 11820470012014 Shtese page per funksionin TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA