Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Durres (0707) All All 76,306,570.00 262 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 27,300 2014-08-12 2014-08-12 17820470012014 Posta dhe sherbimi korrier 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/POSTA NR. FAT. 384
  Qarku Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 13,540 2014-08-12 2014-08-12 18020470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL. KONA.106830A6794
  Qarku Durres (0707) RUDIN MECJA Durres 246,000 2014-08-12 2014-08-12 18120470021014 Pjese kembimi, goma dhe bateri TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL. PJ. KEMB.
  Qarku Durres (0707) REDIART RREMA Durres 15,100 2014-08-08 2014-08-08 14920470012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SHERB.
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 37,359 2014-08-05 2014-08-06 16420470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDAL. PER TEL. PER FAT. 118876118
  Qarku Durres (0707) UNLIMITED TRAVEL Durres 211,639 2014-08-06 2014-08-06 17120470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDAL. PER TEL. PER FAT. 118876118
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 3,841 2014-08-05 2014-08-06 16320470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDAL. PER TEL. PER FAT. 118876118
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 55,900 2014-08-05 2014-08-06 16920470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.PER KESH.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 138,607 2014-08-06 2014-08-06 17020470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 204700/DIETA
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 8,400 2014-08-05 2014-08-06 16220470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TEL.PER A. MULLARAJ
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,410,544 2014-08-01 2014-08-04 16620470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 233,804 2014-08-01 2014-08-04 16720470012014 Shtese page per vjetersi ne pune TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 204700/PAGA
  Qarku Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 503,100 2014-08-01 2014-08-04 16820470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGESA PER KESHILLT
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 3,800 2014-08-01 2014-08-04 16520470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETE PER B. SUKAJ DHE THANAS LITI.
  Qarku Durres (0707) 2AF COMPANI Durres 15,480 2014-07-30 2014-07-30 15120470012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL
  Qarku Durres (0707) DIMEX Durres 13,260 2014-07-30 2014-07-30 14820470012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL
  Qarku Durres (0707) EURO OFFICE Durres 62,040 2014-07-30 2014-07-30 15020470012014 Kancelari TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL
  Qarku Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 12,546 2014-07-22 2014-07-23 128/120470012014 Posta dhe sherbimi korrier 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/POSTA FAT. NR305
  Qarku Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 17,589 2014-07-22 2014-07-22 15820470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL. KON.A106830
  Qarku Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 73,490 2014-07-22 2014-07-22 15720470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TEL. FAT.718002888