Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Durres (0707) All All 76,306,570.00 262 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Durres (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 20,226 2014-11-04 2014-11-05 23220470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL. KON.A106830
  Qarku Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 39,125 2014-11-03 2014-11-04 23020470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001 LIK FAT. 718579755
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 188,722 2014-11-03 2014-11-04 23420470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 204700/PAGA
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 22,519 2014-11-03 2014-11-04 22120470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,311,315 2014-11-03 2014-11-04 23520470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA.
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 22,688 2014-11-03 2014-11-04 22020470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL.
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 3,000 2014-11-03 2014-11-04 22520470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL.
  Qarku Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 120 2014-11-03 2014-11-04 22920470012014 Uje TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001 LIK FAT 173233
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 21,291 2014-11-03 2014-11-04 22220470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL.
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 2,400 2014-11-03 2014-11-04 22420470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 16,720 2014-11-03 2014-11-04 22820470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 2,400 2014-11-03 2014-11-04 22320470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL.
  Qarku Durres (0707) "SHENDELLI" Durres 1,282,500 2014-10-30 2014-10-30 21921820470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/RIK. RR. GJEPALE
  Qarku Durres (0707) 2F&AUTOPARTS Durres 8,062 2014-10-27 2014-10-28 21720470012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PJESE KEMBIMI.
  Qarku Durres (0707) REAL - COM Durres 55,800 2014-10-16 2014-10-17 21620470012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SH..PER MIREMB
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 400 2014-10-16 2014-10-17 21720470012014 Shpenzime gjyqesore TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TARIFE PER VEN GJYGJS. PER Z. JEM.DHE M. SALLAKU
  Qarku Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 221,364 2014-10-07 2014-10-08 21020470012014 Karburant dhe vaj TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL
  Qarku Durres (0707) TOP-OIL Durres 31,200 2014-10-07 2014-10-08 20920470012014 Karburant dhe vaj TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 400 2014-10-03 2014-10-03 20820470012014 Shpenzime gjyqesore TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TARIFE PER ANKIMIM V. GJY. A. LITP ,I.KERTUSHA PER GJY. DR.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 186,482 2014-10-01 2014-10-01 20720470012014 Shtese page per vjetersi ne pune TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 204700/PAGA