Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Durres (0707) All All 76,306,570.00 262 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Durres (0707) UNLIMITED TRAVEL Durres 537,431 2014-05-08 2014-05-09 10320470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 31,929 2014-05-08 2014-05-09 9520470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDAL, CEL. FAT. NR.11793379 KOD AB. 537969
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 57,200 2014-05-08 2014-05-09 10220470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 6,233 2014-05-08 2014-05-09 10120470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 3,023 2014-05-08 2014-05-09 9620470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDAL, CEL. FAT. NR.11793379 KOD AB. 537969
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,758,160 2014-05-02 2014-05-05 10420470012014 Shtese page per vjetersi ne pune TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 56,100 2014-05-02 2014-05-05 9820470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGESE LEJE
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 52,724 2014-05-02 2014-05-05 9920470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGESE LEJE
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 257,383 2014-05-02 2014-05-05 10520470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,200 2014-05-02 2014-05-05 9720470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA
  Qarku Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 514,800 2014-05-02 2014-05-05 102/120470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 24,602 2014-04-29 2014-04-30 9320470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA PER ALFRED MULLARAJ
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 114,009 2014-04-29 2014-04-30 9220470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA PER ALFRED MULLARAJ DHE B. HASANI
  Qarku Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 76,389 2014-04-28 2014-04-29 9020470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL. KON.A-6794 SHKURT MARS
  Qarku Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 20,176 2014-04-28 2014-04-29 9120470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL. KON.A106830 PER SHKURT MARS
  Qarku Durres (0707) ANSIG Durres 47,520 2014-04-29 2014-04-29 8920470012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SIG. MJETI PER FAT. NR 3254,325.326
  Qarku Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 120 2014-04-25 2014-04-25 8720470012014 Uje TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/UJE KON. 1509001
  Qarku Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 35,216 2014-04-25 2014-04-25 8820470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TEL. FAT.310001712786
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 200 2014-04-18 2014-04-21 86.20470012014 Shpenzime gjyqesore TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAT. PER VEN GJYGJ, GJYK, RRETH.
  Qarku Durres (0707) ARBANA SH. A. Durres 180,000 2014-04-11 2014-04-14 75.20470012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/ROJE GODINE