Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Durres (0707) All All 76,306,570.00 262 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Durres (0707) VARAKU E Durres 4,168,193 2014-04-07 2014-04-08 79.80.20470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/RIK. QEN. MANS.
  Qarku Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 216,041 2014-04-07 2014-04-08 74.20470012014 Karburant dhe vaj TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL.
  Qarku Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 514,800 2014-04-07 2014-04-07 79/120470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 514,800 2014-04-04 2014-04-04 76.20470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 5,424 2014-04-04 2014-04-04 78.20470012014 Posta dhe sherbimi korrier 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/POSTA
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 114,400 2014-04-04 2014-04-04 77.20470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,719,361 2014-04-01 2014-04-02 70.20470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 248,808 2014-04-01 2014-04-02 72.20470012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 3,075 2014-04-02 2014-04-02 69.20470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TEL. KON. 537969
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 34,862 2014-04-02 2014-04-02 68.20470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TEL. KON. 537969
  Qarku Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 56,797 2014-04-01 2014-04-02 71.20470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 8,400 2014-04-02 2014-04-02 67.20470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TEL. KON. 5379691 TEL PER ALFRED MULLARAJ
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,060 2014-04-02 2014-04-02 73.20470012014 Udhetim i brendshem TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA PER BRAJAN SUKAJ
  Qarku Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 54,983 2014-03-27 2014-03-28 65.20470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SHPENZIME TELEFONI SHKURT 2014
  Qarku Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 120 2014-03-27 2014-03-27 66.20470012014 Uje TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SHPENZIME UJE SHKURT 2014
  Qarku Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 13,458 2014-03-13 2014-03-17 64.20470012014 Posta dhe sherbimi korrier TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/POSTA SHK.2014
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 1,300 2014-03-13 2014-03-17 63/1.20470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP
  Qarku Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 5,850 2014-03-13 2014-03-17 63.20470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAG. ERIND MERKURI SIPAS LISTE PAG.
  Qarku Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 5,850 2014-03-13 2014-03-17 62.20470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAG. PER ULPIAN HOTI SIPAS LISTE PAG.
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 200 2014-03-11 2014-03-11 53.20470012014 Unspecified TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TARIFE PER GJ. E RRETHIT