Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Durres (0707) All All 76,306,570.00 262 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,250,748 2014-10-01 2014-10-01 20620470012014 Shtese page per vjetersi ne pune TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA.
  Qarku Durres (0707) 2AF COMPANI Durres 18,000 2014-09-29 2014-09-30 20520470012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SHP.MAT
  Qarku Durres (0707) C.C.S. OFFICE Durres 54,960 2014-09-29 2014-09-30 20420470012014 Kancelari TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SHP.MAT
  Qarku Durres (0707) BANKA E TIRANES Durres 170,570 2014-09-22 2014-09-23 20320470012014 Transferime korrente per institucionet jo-fitimprurese te huaja TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DERDHJE KUOTA ANTARESIMI NE AER PER VITIN 2014 ME NR LLOG. FR76102780100100074504 BANQUE CREDIT M UTUEL STRASBURG
  Qarku Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 29,452 2014-09-16 2014-09-17 20020470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001 LIK FAT.71891593
  Qarku Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 2,040 2014-09-16 2014-09-17 20220470012014 Posta dhe sherbimi korrier 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/POSTA NR. FAT. 460
  Qarku Durres (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 13,724 2014-09-16 2014-09-17 19820470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL. KON.A106830
  Qarku Durres (0707) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Durres 58,480 2014-09-16 2014-09-17 19920470012014 Elektricitet 2047001 0000000 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL. KON.A106830
  Qarku Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 120 2014-09-16 2014-09-17 20120470012014 Uje TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001 LIK FAT 26975 DT 31.8.2014
  Qarku Durres (0707) VARAKU E Durres 4,558,349 2014-09-12 2014-09-15 19219120470012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/RIK. RR. QENDER MANSKURI
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 28,800 2014-09-03 2014-09-04 18920470012014 Te tjera transferta tek individet TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/SHPERB.PER LILJANA KOLA
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 3,200 2014-09-03 2014-09-04 19020470012014 Te tjera transferta tek individet TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 178,713 2014-09-01 2014-09-02 18820470012014 Shtese page per vjetersi ne pune TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 204700/PAGA
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 55,900 2014-09-01 2014-09-02 18520470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.PER KESH.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,324,820 2014-09-01 2014-09-02 18720470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA.
  Qarku Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 503,100 2014-09-01 2014-09-02 18420470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGESA PER KESHILLT
  Qarku Durres (0707) ALBTELEKOM SH.A. Durres 38,535 2014-08-26 2014-08-27 18320470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001 LIK FAT 274 DT 31.7.2014
  Qarku Durres (0707) SH. A. UJESJELLES KANALIZIME DURRES Durres 120 2014-08-26 2014-08-27 18220470012014 Uje TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001 LIK FAT 26911 DT 31.7.2014
  Qarku Durres (0707) FOCUS PRESS Durres 9,600 2014-08-11 2014-08-12 17720470012014 Libra dhe publikime profesionale 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PUBL. NJOFT.
  Qarku Durres (0707) CEZ SHPERNDARJE Durres 42,066 2014-08-12 2014-08-12 17920470012014 Elektricitet 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/EN EL. KON.A6794