Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qarku Durres (0707) All All 76,306,570.00 262 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 84,883 2014-12-09 2014-12-10 27420470012014 Udhetim jashte shtetit TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA ALFRED MULLARAJ
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 52,452 2014-12-09 2014-12-10 27320470012014 Udhetim jashte shtetit TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA ALFRED MULLARAJ
  Qarku Durres (0707) UNLIMITED TRAVEL Durres 293,139 2014-12-09 2014-12-10 27220470012014 Udhetim jashte shtetit TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/DIETA
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 3,000 2014-12-05 2014-12-09 27120470012014 Shpenzime gjyqesore TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.PAG TARIFE PER VEND GJYGJS.
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 6,000 2014-12-05 2014-12-09 26520470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.
  Qarku Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 18,000 2014-12-05 2014-12-09 26920470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAG. KOMIT AD-HOC PER XHEVAHIRE DULJA, EDLIRA KUKALI
  Qarku Durres (0707) BANKA E TIRANES Durres 9,000 2014-12-05 2014-12-09 26620470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAG. KOMIT AD-HOC PER ALTIN HASKU
  Qarku Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 9,000 2014-12-05 2014-12-09 26720470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAG. KOMIT AD-HOC PER SULEJMAN SULCE
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 18,000 2014-12-05 2014-12-09 27020470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAG. KOMIT AD-HOC PER BRULINDA ZENELAGA, ERVIN MYFTARAJ
  Qarku Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 183,290 2014-12-04 2014-12-05 26520470012014 Karburant dhe vaj TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/BL
  Qarku Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 503,100 2014-12-04 2014-12-05 26320470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGESA PER KESHILLT
  Qarku Durres (0707) SHOQ E TE VERBERVE TE SHQIPERISE Durres 50,000 2014-12-04 2014-12-05 26120470012014 Te tjera transferta tek individet TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/financim i shoq.
  Qarku Durres (0707) DEGA TATIM TAKSA DURRES Durres 111,800 2014-12-04 2014-12-05 26420470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/TAP.
  Qarku Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 7,344 2014-12-04 2014-12-05 265/120470012014 Posta dhe sherbimi korrier 2047001 TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/POSTA NR.559
  Qarku Durres (0707) PRO CREDIT BANK Durres 503,100 2014-12-04 2014-12-05 26220470012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGESA PER KESHILLT
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 2,230,835 2014-12-01 2014-12-02 25920470012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/PAGA.
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 8,400 2014-12-01 2014-12-02 25520470012014 Sherbime telefonike TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL.
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 2,400 2014-12-01 2014-12-02 25720470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL.
  Qarku Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 151,520 2014-12-01 2014-12-02 26020470012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 204700/PAGA
  Qarku Durres (0707) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Durres 30,248 2014-12-01 2014-12-02 25620470012014 Paga baze TDO 0707/ KESH. QARK. KOD. 2047001/NDALESE TEL.