Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bilisht (1505) All All 91,215,029.00 251 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 3,756 2014-09-19 2014-09-22 25521050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI DHE INTERNETI MUAJI GUSHT 2014
  Bashkia Bilisht (1505) A T L A N T I K Devoll 24,640 2014-09-19 2014-09-22 25321050012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BASHKIA BILISHT PER ATLANTIK SIGURACION MAKINE
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 35,928 2014-09-19 2014-09-22 25421050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI GUSHT NR KLIENTI 310001744693,310001766087,310001776469,310001760194
  Bashkia Bilisht (1505) NIEM Devoll 95,820 2014-09-19 2014-09-22 25121050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA BILISHT PER NIEM PASTRIM KANALE KULLUES PER TAKAT
  Bashkia Bilisht (1505) NIEM Devoll 203,400 2014-09-18 2014-09-22 25221050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER NIEM MIREMBAJTJE RRUGE
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 121,635 2014-09-12 2014-09-15 23721050012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BILISHT BORDERO PAGA KESHILLTARE GUSHT 2014
  Bashkia Bilisht (1505) SPARTAK S.A Devoll 252,000 2014-09-12 2014-09-15 23921050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER SPARTAK SA BLERJE MATERIALE SPORTIVE
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 2,104,145 2014-09-12 2014-09-15 13821050012014 Pagese paaftesie BASHKIA BILISHT BORDERO NDIHME PAAFTESIE SHTATOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) PROQUAL Devoll 1,262,664 2014-09-11 2014-09-15 23621050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina BASHKIA BILISHT PER PROQUAL BLERJE E MAKINES TEKNOLOGJIKE
  Bashkia Bilisht (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 35,220 2014-09-08 2014-09-09 23321050012014 Uje BASHKIA PER NDERMARJEN E UJESJELLSIT FATURA NR 215
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 309,543 2014-09-08 2014-09-09 23421050012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BRDERO NDIHMA EKONOMIKE GUSHT 2014
  Bashkia Bilisht (1505) ERXHEN Devoll 709,644 2014-09-08 2014-09-09 23521050012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA PER ERXHEN SHPK BLERJE MATERIALE ELEKTRIKE
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 3,756 2014-08-25 2014-08-26 23221050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFON-INTERNETI MUAJI KORRIK 2014 NR FATURE 90295565
  Bashkia Bilisht (1505) CEZ SHPERNDARJE Devoll 351,652 2014-08-25 2014-08-26 23021050012014 Elektricitet 2105001 BASHKIA BILISHT PER CEZ SHPERNDARJE PAGUAR ENERGJIA MUAJI KORRIK 2014 NR KLIENTI KR0C010062073225,KR0C010028073227,KR0C010007073232,KR0C010010073237,KR0C010012073244,KR0C010001073248,KR0C010001073249,KR0C010003073251,KR0C01001007325
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 37,094 2014-08-25 2014-08-26 23121050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI KORRIK 2014 NR KLIENTI 310001766087,310001760194,310001744693,310001776469
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 880,858 2014-08-15 2014-08-18 21521050012014 Shtese page per vjetersi ne pune bashkia bilisht bordero paguar paga korik 2014
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 89,952 2014-08-15 2014-08-18 21721050012014 Paga baze bashkia bilisht bordero paguar paga korik 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 580,080 2014-08-15 2014-08-18 21621050012014 Paga baze bashkia bilisht bordero paguar paga korik 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 328,743 2014-08-12 2014-08-12 214/121050012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR NDIME EKONOMIKE MUAJI KORRIK 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 121,635 2014-08-05 2014-08-06 21221050012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR KESHILLTARET MUAJI KORRIK 2014