Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bilisht (1505) All All 91,215,029.00 251 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bilisht (1505) MERITA HAXHI Devoll 44,490 2014-07-09 2014-07-10 18221050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri BASHKIA BILISHT PER MERITA HAXHI PER PRINTERA PER KOMPJUTERA ZYRE
  Bashkia Bilisht (1505) SOTIRAQ STOJKO Devoll 123,000 2014-07-09 2014-07-10 18421050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER SOTIRAQ STOJKO PER SHPZ PER ORGANIZIM E KONCERTIT TE MATURES
  Bashkia Bilisht (1505) NEVREZ DEMÇOLLI Devoll 9,900 2014-07-09 2014-07-10 18521050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER NEVREZ DEMCOLLI PER FLAMUJ SHQIPTARE
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 3,756 2014-07-03 2014-07-03 17821050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFON-INTERNET MUAJI PRILL 2014 NR FATURE 90266447
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 121,635 2014-07-03 2014-07-03 17721050012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR KESHILLTARET MUAJI QERSHOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 37,349 2014-07-03 2014-07-03 17921050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI MAJ 2014 NR KLIENTI 310001760194,310001766087,310001744693
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 883,602 2014-07-02 2014-07-02 17421050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI QERSHOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 89,952 2014-07-02 2014-07-02 17621050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI QERSHOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 590,888 2014-07-02 2014-07-02 17521050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI QERSHOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) CEZ SHPERNDARJE Devoll 390,187 2014-06-26 2014-06-26 17321050012014 Elektricitet 2105001 BASHKIA BILISHT PER CEZ SHPERNDARJE PAGUAR ENERGJIA MUAJI MAJ 2014 NR KLIENTI KR0C010062073225,KR0C010007073232,KR0C010010073237,KR0C010012073244,KR0C010001073248,KR0C010001073249,KR0C010003073251,KR0C010010073253KR0C010002073254,KR
  Bashkia Bilisht (1505) BILISHT SPORT Devoll 11,000 2014-06-25 2014-06-25 17121050012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BILISHT PER BILISHT SPORT BORDERO PAGUAR ASISTENCE MJEKSORE PER EKIPIN
  Bashkia Bilisht (1505) PROQUAL Devoll 1,262,664 2014-06-17 2014-06-25 16821050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina BASHKIA BILISHT PER PROQUAL PER BLERJE E MAKINES TEKNOLOGJIKE
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 3,756 2014-06-25 2014-06-25 17221050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFON-INTERNET NR FATURE 90274722
  Bashkia Bilisht (1505) PANAJOT SPIRO PILANI Devoll 200,000 2014-06-23 2014-06-23 17021050012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA BILISHT PER PANAJOT PILANI PER PROJEKT PREVENTIV STUDIM ASFALTIM KUZ RRUGA ELMAZ MAZELLIU DHE HASAN PRISHTINA
  Bashkia Bilisht (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 40,500 2014-06-18 2014-06-18 16921050012014 Uje BASHKIA BILISHT PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI MAJ 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 2,234,995 2014-06-16 2014-06-16 15621050012014 Pagese paaftesie BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR NDIME PAAFTESIE MUAJI QERSHOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) A.K.F. PETROLEUM Devoll 144,411 2014-06-10 2014-06-10 15321050012014 Karburant dhe vaj BASHKIA BILISHT PER A.K.F PETROLEUM SHPK PER NAFTE
  Bashkia Bilisht (1505) SPIRO MIHAL KOTI Devoll 3,900 2014-06-09 2014-06-10 15221050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA BILISHT PER SPIRO MIHAL KOTI PER SUPERVIZIM ZGJERIM RETHIM VAREZASH
  Bashkia Bilisht (1505) A.K.F. PETROLEUM Devoll 23,739 2014-06-10 2014-06-10 15521050012014 Karburant dhe vaj BASHKIA BILISHT PER A.K.F PETROLEUM SHPK PER NAFTE
  Bashkia Bilisht (1505) A.K.F. PETROLEUM Devoll 581,603 2014-06-10 2014-06-10 15421050012014 Karburant dhe vaj BASHKIA BILISHT PER A.K.F PETROLEUM SHPK PER NAFTE