Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bilisht (1505) All All 91,215,029.00 251 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bilisht (1505) AVDOLLI - SHPK Devoll 94,800 2014-12-12 2014-12-15 36221050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA BILISHT PER AVDOLLI PER MATERJALE PER SISTEMIM OBORRII SHKOLLES
  Bashkia Bilisht (1505) PROQUAL Devoll 698,400 2014-12-12 2014-12-15 36421050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik BASHKIA BILISHT PER PROQUAL PER KAZANE METALIKE PER MBEURINAT
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 2,283,670 2014-12-12 2014-12-15 36121050012014 Pagese paaftesie BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR NDIME PAAFTESIE MUAJI DHJETOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 338,523 2014-12-11 2014-12-11 36021050012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR NDIME EKONOMIKE MUAJI NENTOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) TatimTaksa Devoll Devoll 148,665 2014-12-10 2014-12-10 35821050012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BILISHT PER TATIM TAKSAT PAGUAR TATIM NE BURIM
  Bashkia Bilisht (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 3,276 2014-12-09 2014-12-10 35421050012014 Posta dhe sherbimi korrier BASHKIA BILISHT PER POSTEN SHQIPTARE PAGUAR POSTA MUAJI NENTOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) MURATI D Devoll 321,000 2014-12-09 2014-12-10 35721050012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA BILISHT PER MURATI D PER MATERJALE PASTRIMI
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 47,500 2014-12-09 2014-12-10 35521050012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR DIETA
  Bashkia Bilisht (1505) PROQUAL Devoll 15,336 2014-12-09 2014-12-10 35621050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina BASHKIA BILISHT PER PROQUAL PAGUAR PJESA E MBETUR E FATURES PER BL MAKINE TEKNOLOGJIKE
  Bashkia Bilisht (1505) TatimTaksa Devoll Devoll 9,200 2014-12-10 2014-12-10 35921050012014 Te tjera shperblime per personelin BASHKIA BILISHT PER TATIM TAKSAT PAGUAR TATIM NE BURIM
  Bashkia Bilisht (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 235,000 2014-12-05 2014-12-09 35321050012014 Grant per femije te lindur BASHKIA BILISHT PER POSTEN SHQIPTARE PAGUAR SHPERBLIM LINDJEJE
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 243,270 2014-12-04 2014-12-05 35121050012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR KESHILLTARET MUAJI TETOR-NENTOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA E TIRANES Devoll 5,400 2014-12-04 2014-12-05 35221050012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR NDIME EKONOMIKE MARS-NENTOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 95,670 2014-12-03 2014-12-04 35021050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 884,243 2014-12-03 2014-12-04 34721050012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 504,662 2014-12-03 2014-12-04 34821050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) ALPHA BANK -- ALBANIA Devoll 121,448 2014-12-03 2014-12-04 34921050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) VASKE GAQI Devoll 293,880 2014-11-21 2014-11-24 34521050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik BASHKIA BILISHT PER VASKE GAQI PER PORE DHE QYNGJE PER SHKOLLAT
  Bashkia Bilisht (1505) VASKE GAQI Devoll 399,120 2014-11-21 2014-11-24 34421050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER VASKE GAQI PER ZBUKURIME QYTETI PER VITIN E RI 2015
  Bashkia Bilisht (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 39,780 2014-11-24 2014-11-24 34621050012014 Uje BASHKIA BILISHT PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI TETOR 2014