Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Bilisht (1505) All All 91,215,029.00 251 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Bilisht (1505) ALPHA BANK -- ALBANIA Devoll 106,171 2014-11-05 2014-11-05 31221050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI TETOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 510,158 2014-11-05 2014-11-05 31121050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI TETOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BASHKIA BILISHT(K46919609D) Devoll 279,060 2014-10-27 2014-10-27 30921050012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet BASHKIA BILISHT PER KUOTE PER PROJEKTIN E IPA
  Bashkia Bilisht (1505) MIÇO Devoll 367,244 2014-10-22 2014-10-23 30821050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per kontrollin e trafikut BASHKIA BILISHT PER MICO PER SINJALISTIKE RRUGORE
  Bashkia Bilisht (1505) YLLI MEKA Devoll 110,000 2014-10-21 2014-10-22 30521050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi dhe pajisje mence BASHKIA BILISHT PER YLLI MEKA PER KREVATKA PER CERDHEN
  Bashkia Bilisht (1505) AGIM MENKULAZI(k36310622M) Devoll 49,500 2014-10-21 2014-10-22 30421050012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA BILISHT PER AGIM MENKULAZI PER GOMA PER MAKINEN E PASTRIMIT
  Bashkia Bilisht (1505) MERITA HAXHI Devoll 40,000 2014-10-21 2014-10-22 30721050012014 Sherbime te tjera BASHKIA BILISHT PER MARJETA HAXHI PER FORMATIM DHE MIRMBAJTJE KOMPJUTERI
  Bashkia Bilisht (1505) DU&KO Devoll 813,780 2014-10-21 2014-10-22 30621050012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA BILISHT PER DU&KO PER PASTRIMI
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 3,756 2014-10-16 2014-10-17 29821050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFON INTERNET MUAJI SHTATOR 2014 NR FATURE 90317139
  Bashkia Bilisht (1505) VERORE PËLLUMBI Devoll 41,002 2014-10-16 2014-10-17 30021050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER VERORE PELLUMBI PER XHAMA PER SHKOLLAT
  Bashkia Bilisht (1505) VERORE PËLLUMBI Devoll 6,500 2014-10-16 2014-10-17 29921050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER VERORE PELLUMBI PER PLEH KIMIK
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 30,899 2014-10-16 2014-10-17 30321050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI SHTATOR 2014 NR KLIENTI 310001744693,310001760194,310001766087,310001776469
  Bashkia Bilisht (1505) ENGJELLUSH MUCI Devoll 180,000 2014-10-16 2014-10-17 30221050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BASHKIA BILISHT PER ENGJELLUSH MUCI PER ORENDI ZYRE TAVOLINA DHE KARIGE
  Bashkia Bilisht (1505) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Devoll 461,645 2014-10-16 2014-10-17 29721050012014 Elektricitet 2105001 BASHKIA BILISHT PER OSHEE PER NERGJI MUAJI SHTATOR 2014 NR KLIENTI KR0C010062073225,,KR0C010028073227,KR0C010007073232,KR0C010010073237,,KR0C010012073244,KR0C010001073247,KR0C010001073248,,KR0C010001073249,KR0C010003073251,KR0C01001
  Bashkia Bilisht (1505) FATJON ZHULEKU Devoll 180,750 2014-10-16 2014-10-17 30121050012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA BILISHT PER FATJON ZHULEKU PER USHQIME PER CERDHEN
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 121,635 2014-10-13 2014-10-13 28021050012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BILISHT BORDERO PAGAUR PAGA PER KESHILLTARET SHTATOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 342,343 2014-10-13 2014-10-13 28121050012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BILISHT BORDERO PAGAUR NDIHMA EKONOMIKE SHTATOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 2,078,395 2014-10-13 2014-10-13 28221050012014 Pagese paaftesie BASHKIA BILISHT BORDERO PAGAUR NDIHMA E PAAFTESISE TETOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BILISHT SPORT Devoll 95,000 2014-10-09 2014-10-10 27921050012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BILISHT PER BILISHT SPORT PAGUAR SHPENZIME UDHETIMI PER SPORTIN
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 66,300 2014-10-09 2014-10-10 27821050012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR DIETA