Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Bilisht (1505) All All 91,215,029.00 251 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Bilisht (1505) ILIRJAN POSTOLI Devoll 89,598 2014-06-06 2014-06-09 15021050012014 Kancelari BASHKIA BILISHT PER ILIRJAN POSTOLI PER KANCELARI
  Bashkia Bilisht (1505) VASIL NASTO Devoll 63,200 2014-06-06 2014-06-09 14421050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER VASIL NASTO PER VEGLA PUNE PER PASTRIM
  Bashkia Bilisht (1505) INA Devoll 151,200 2014-06-06 2014-06-09 14921050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER INA PER MATERJALE PER MIREMBAJTJE KANALIZIMESH
  Bashkia Bilisht (1505) GJELBERIMI - SHPK Devoll 32,400 2014-06-06 2014-06-09 14221050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER GJELBERIMI SHPK PER FARE BARI PER GJELBERIM
  Bashkia Bilisht (1505) FATJON ZHULEKU Devoll 27,000 2014-06-06 2014-06-09 15121050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER FATJON ZHULEKU PER SHPZ PER ORGANIZIMIN E FESTES SE ROMEVE
  Bashkia Bilisht (1505) ENGJELLUSH MUCI Devoll 20,000 2014-06-06 2014-06-09 14721050012014 Sherbime te tjera BASHKIA BILISHT PER ENGJELLUSH MUACI PER RIPARIM BANGA DHE TAVOLINAT E SHKOLLES
  Bashkia Bilisht (1505) VASIL NASTO Devoll 16,000 2014-06-06 2014-06-09 14321050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER VASIL NASTO PER MATERJALE
  Bashkia Bilisht (1505) IT GJERGJI KOMPJUTER Devoll 15,000 2014-06-06 2014-06-09 14821050012014 Sherbime te tjera BASHKIA BILISHT PER GJERGJI KOMPJUTER PER RIPARIM FOTOKOPJE
  Bashkia Bilisht (1505) SHPETIM NASTIMI Devoll 13,800 2014-06-06 2014-06-09 14621050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER SHPETIM NASTIMI PER RIPARIM PER MAKINEN KORSE TE BARIT
  Bashkia Bilisht (1505) INA Devoll 204,000 2014-06-06 2014-06-09 14121050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER INA PER ZBUKURIME QYTETI PER VITIN E RI 2014
  Bashkia Bilisht (1505) FATJON ZHULEKU Devoll 61,000 2014-06-06 2014-06-09 14521050012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA BILISHT PER FATJON ZHULEKU PER USHQIME
  Bashkia Bilisht (1505) BILISHT SPORT Devoll 278,000 2014-06-05 2014-06-06 13821050012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BILISHT PER BILISHT SPORT PAGUAR UDHETIMI PER SPORTIN
  Bashkia Bilisht (1505) BILISHT SPORT Devoll 8,000 2014-06-05 2014-06-06 13721050012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BILISHT PER BILISHT SPORT PAGUAR ASISTENCE MJEKSORE
  Bashkia Bilisht (1505) LEFTER KOROVESHI Devoll 2,399 2014-06-05 2014-06-06 14021050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA BILISHT PER LEFTER KOROVESHI PER KOLAUDIM ZGJERIM RETHIM VAREZASH
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 40,000 2014-06-05 2014-06-05 13621050012014 Te tjera transferime korrente BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR SHPERBLIM NXENESIT PER ARITJE NE MESIME NGA FONDI REZERVE
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 3,800 2014-06-05 2014-06-05 13921050012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR DIETA MUAJI DHJETOR 2013
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 121,635 2014-06-05 2014-06-05 13521050012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR KESHILLTARET MUAJI MAJ 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 416,203 2014-06-02 2014-06-03 13321050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI MAJ 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 913,111 2014-06-02 2014-06-03 13221050012014 Shtese page per funksionin BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI MAJ 2014
  Bashkia Bilisht (1505) RAIFFEISEN BANK SH.A Devoll 89,952 2014-06-02 2014-06-02 13421050012014 Paga baze BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI MAJ 2014