Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Bilisht (1505) All All 91,215,029.00 251 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bilisht (1505) "LEKA" Devoll 334,800 2014-08-06 2014-08-06 21321050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER LEKA PER BLERJE BOJRA DHE MATERJALE PER LYERJE
  Bashkia Bilisht (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 31,620 2014-08-05 2014-08-06 21121050012014 Uje BASHKIA BILISHT PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI KORRIK 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 2,162,845 2014-08-06 2014-08-06 21421050012014 Pagese paaftesie BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR NDIME PAAFTESIE MUAJI GUSHT 2014
  Bashkia Bilisht (1505) PROQUAL Devoll 1,262,664 2014-07-22 2014-07-23 20721050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - makina BASHKIA BILISHT PER PROQUAL PER BLERJE MAKINE TEKNOLOGJIKE
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 56,700 2014-07-22 2014-07-23 21021050012014 Te tjera shperblime per personelin BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR SHPERBLIM PER DALJE NE PENSION
  Bashkia Bilisht (1505) DU&KO Devoll 1,483,380 2014-07-22 2014-07-22 20821050012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit BASHKIA BILISHT PER DU&KO PER PASTRIMIN MUAJIJANAR-MARS 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BILISHT SPORT Devoll 125,600 2014-07-22 2014-07-22 20921050012014 Udhetim i brendshem BASHKIA BILISHT PER BILISHT SPORT PAGUAR SHPZ UDHETIMI PER SPORTIN
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 2,147,095 2014-07-17 2014-07-17 20421050012014 Pagese paaftesie BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR PAAFTESI MUAJI KORRIK 2014
  Bashkia Bilisht (1505) FATOS GRUCKA Devoll 160,754 2014-07-16 2014-07-17 20121050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA BILISHT PER FATOS GRUCKA PER DRITARE D/ALUMINI PER BASHKINE
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 39,937 2014-07-16 2014-07-17 19721050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFONI MUAJI QERSHOR 2014 NR KLIENTI 310001744693,310001760194,310001776469,310001766087
  Bashkia Bilisht (1505) EKSPO SISTEM Devoll 100,000 2014-07-16 2014-07-17 20221050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi dhe pajisje mence BASHKIA BILISHT PER EKSPO SISTEM PER KREVATE PER FEMIJE PER CERDHEN
  Bashkia Bilisht (1505) ALBTELEKOM SH.A. Devoll 3,756 2014-07-16 2014-07-17 19821050012014 Sherbime telefonike BASHKIA BILISHT PER ALBTELEKOM PAGUAR TELEFON-INTERNET MUAJI QERSHOR 2014 NR FATURE 90283865
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 354,410 2014-07-17 2014-07-17 20521050012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR NDIME EKONOMIKE MUAJI MAJ 2014
  Bashkia Bilisht (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 352,142 2014-07-17 2014-07-17 20621050012014 Ndihme ekonomike BASHKIA BILISHT BORDERO PAGUAR NDIME EKONOMIKE MUAJI QERSHOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) NDERMARJA UJESJELLSIT Devoll 58,380 2014-07-16 2014-07-17 19921050012014 Uje BASHKIA BILISHT PER UJESJELLSIN PAGUAR UJI MUAJI QERSHOR 2014
  Bashkia Bilisht (1505) " KRWM " SH.A Devoll 301,224 2014-07-17 2014-07-17 20021050012014 Shpenzime per kuota qe rrjedhin nga detyrimet BASHKIA BILISHT PER KRWM SH.A PER SHPENZIME PER KUOTA
  Bashkia Bilisht (1505) CEZ SHPERNDARJE Devoll 373,895 2014-07-17 2014-07-17 20321050012014 Elektricitet 2105001 BASHKIA BILISHT PER CEZ SHPERNDARJE PAGUAR ENERGJIA MUAJI QERSHOR 2014NR KLIENTI KR0C010062073225,KR0C010028073227,KR0C010007073232,KR0C010010073237,KR0C010012073244,KR0C010001073248,KR0C010001073249,KR0C010003073251,KR0C01001007325
  Bashkia Bilisht (1505) "TABAKU-2010" Devoll 300,000 2014-07-09 2014-07-10 18021050012014 Sherbime te tjera BASHKIA BILISHT PER TABAKU 2010 SHPK PER VENDIM GJYQI NR 406-13REGJ DT 25.04.2014
  Bashkia Bilisht (1505) SOTIRAQ STOJKO Devoll 9,800 2014-07-09 2014-07-10 18321050012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA BILISHT PER SOTIRAQ STOJKO PER FOTO ISMAIL QEMALI PER INSTITUCIONET NE VARESI DHE BASHKINE
  Bashkia Bilisht (1505) NIEM Devoll 330,000 2014-07-09 2014-07-10 18121050012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve BASHKIA BILISHT PER NIEM PAGUAR KUZ RRUGA PAVARSIA&MIC SOKOLI