Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 1,910,171,500.00 721 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 130,270 2014-12-03 2014-12-04 83921090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje Bashkia Elbasan shpronesime Lumturi Pisha
  Bashkia Elbasan (0808) VLADIMIR CARIDHA Elbasan 1,500,000 2014-12-03 2014-12-04 83821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - objekte me vlere historike Bashkia Elbasan krijim dhe vendosje obelisku i te perndjekurve
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 70,000 2014-12-04 2014-12-04 84121090012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Elbasan bonus strehimi Aferdita Nica 030037841
  Bashkia Elbasan (0808) ZYRA E PERMBARIMIT ELBASAN Elbasan 6,000 2014-12-01 2014-12-02 83521090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan detyrim ushq per Irma Kurti
  Bashkia Elbasan (0808) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Elbasan 13,043,200 2014-12-01 2014-12-02 83421090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan invalid pune
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 29,023,350 2014-12-01 2014-12-01 PT83321090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan paaftesi
  Bashkia Elbasan (0808) VICTORIA INVEST Elbasan 3,372,481 2014-12-01 2014-12-01 83221090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan Sistemim asfaltim i rr Qemal Stafa nga shkolla Jorgji Dilo deri ne Unazen Lindore
  Bashkia Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 5,593,450 2014-11-27 2014-11-27 83121090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan verberi
  Bashkia Elbasan (0808) ALDO ISAJ Elbasan 48,980 2014-11-26 2014-11-27 82121090012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Elbasan riparim mjetesh transporti
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 30,000 2014-11-26 2014-11-27 82821090012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Elbasan per Shaqir Muharremi
  Bashkia Elbasan (0808) AGRON BALUKJA Elbasan 3,000 2014-11-26 2014-11-26 82421090012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Elbasan shpenzime operative
  Bashkia Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 7,160,750 2014-11-26 2014-11-26 82521090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan paraplegji tetraplegji
  Bashkia Elbasan (0808) DATECH Elbasan 180,000 2014-11-26 2014-11-26 82321090012014 Sherbime te tjera Bashkia Elbasan shpenz mirmbajtje
  Bashkia Elbasan (0808) SHPETIM XHOXHA Elbasan 13,300 2014-11-26 2014-11-26 82221090012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Elbasan shpenz per lavazh makinash
  Bashkia Elbasan (0808) ZYRA E PERMBARIMIT ELBASAN Elbasan 6,000 2014-11-26 2014-11-26 82621090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan detyrim ushqim per Anila Mihal Qosia
  Bashkia Elbasan (0808) SHEFIK SUPARAKU Elbasan 4,500 2014-11-26 2014-11-26 82721090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan detyrim ushqim per Arben Nexhip Kallmi
  Bashkia Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 154,442 2014-11-24 2014-11-25 81621090012014 Uje Bashkia Elbasan uje
  Bashkia Elbasan (0808) ALDO ISAJ Elbasan 111,070 2014-11-24 2014-11-25 82021090012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashkia Elbasan riparim mjetesh transporti
  Bashkia Elbasan (0808) ALDO ISAJ Elbasan 91,710 2014-11-24 2014-11-25 81721090012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashkia Elbasan riparim mjetesh transporti
  Bashkia Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 3,000 2014-11-24 2014-11-25 81521090012014 Shpenzime gjyqesore Bashkia Elbasan shpenz takse kerkese padie