Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 1,910,171,500.00 721 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Elbasan (0808) BAJRAMI N. Elbasan 5,150,521 2014-12-26 2014-12-29 91721090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sist asf rr Qemal Stafa nga shkolla Jorgji Dilo deri ne Unazen Lindore
  Bashkia Elbasan (0808) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Elbasan 3,923,517 2014-12-26 2014-12-29 91521090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sist asf rr Qemal Stafa nga shkolla Jorgji Dilo deri ne Unazen Lindore
  Bashkia Elbasan (0808) VICTORIA INVEST Elbasan 8,242,564 2014-12-26 2014-12-29 91621090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sist asf rr Qemal Stafa nga shkolla Jorgji Dilo deri ne Unazen Lindore
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Elbasan 1,221,810 2014-12-29 2014-12-29 92221090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan shperblim ndihme ekonomike
  Bashkia Elbasan (0808) ERGI Elbasan 1,675,296 2014-12-26 2014-12-29 91321090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Elbasan lyerje suvatim fasadave ne qender
  Bashkia Elbasan (0808) VENETO BANKA Elbasan 820,400 2014-12-29 2014-12-29 92121090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan shperblim ndihme ekonomike
  Bashkia Elbasan (0808) NISATEL Elbasan 217,104 2014-12-26 2014-12-29 91221090012014 Sherbime telefonike Bashkia Elbasan shpenz telefoni
  Bashkia Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 73,824 2014-12-24 2014-12-26 90421090012014 Uje 2109001 Bashkia Elbasan uje
  Bashkia Elbasan (0808) BAJRAMI N. Elbasan 317,265 2014-12-24 2014-12-26 90121090012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Elbasan garanci punimesh ndertim KUZ
  Bashkia Elbasan (0808) SH. A. RRUGA - URA ASFALTIME N. 2 Elbasan 17,000 2014-12-26 2014-12-26 91021090012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Elbasan qera salle
  Bashkia Elbasan (0808) SH. A. RRUGA - URA ASFALTIME N. 2 Elbasan 34,000 2014-12-26 2014-12-26 90921090012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Elbasan qera salle
  Bashkia Elbasan (0808) SH. A. RRUGA - URA ASFALTIME N. 2 Elbasan 17,000 2014-12-26 2014-12-26 90821090012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Elbasan qera salle
  Bashkia Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 139,806 2014-12-24 2014-12-26 90321090012014 Elektricitet 2109001 Bashkia Elbasan energji kontrata 34315 33726 33731 2605 16347
  Bashkia Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 1,920 2014-12-24 2014-12-26 90521090012014 Sherbime telefonike 2109001 Bashkia Elbasan telefon nr 054252246
  Bashkia Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 121,375 2014-12-24 2014-12-26 90221090012014 Elektricitet 2109001 Bashkia Elbasan energji kontrata 30719 14961 134548 6421 10835
  Bashkia Elbasan (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 335,891 2014-12-22 2014-12-23 89921090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime fruta perime veze
  Bashkia Elbasan (0808) BAJRAMI N. Elbasan 9,768,529 2014-12-23 2014-12-23 89821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashkia Elbasan ndertim e kater mjediseve sportive
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 206,935 2014-12-22 2014-12-23 90021090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime buke
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 6,922,994 2014-12-17 2014-12-18 87421090012014 Shtesa page te tjera Bashkia Elbasan paga Manuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 483,162 2014-12-17 2014-12-18 86721090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime