Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 1,910,171,500.00 721 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Elbasan (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 540,000 2014-10-24 2014-10-27 74221090012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Elbasan qera ambienti per Eljana Pecaku
  Bashkia Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 74,472 2014-10-24 2014-10-27 74021090012014 Uje Bashkia Elbasan uje
  Bashkia Elbasan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 12,000,000 2014-10-24 2014-10-27 73921090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sistemim asfaltim i rr Qemal Stafa
  Bashkia Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 60,000 2014-10-24 2014-10-27 74321090012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh Bashkia Elbasan tat qera ambienti per Eljana Pecaku
  Bashkia Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 56,208 2014-10-24 2014-10-27 74121090012014 Uje Bashkia Elbasan uje
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 47,754 2014-10-23 2014-10-24 73521090012014 Shtese page per funksionin Bashkia Elbasan paga Emanuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 392,426 2014-10-23 2014-10-24 73321090012014 Shtese page per funksionin Bashkia Elbasan paga Emanuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) VICTORIA INVEST Elbasan 20,778,766 2014-10-23 2014-10-24 73621090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sist asfaltim rr Qemal Stafa
  Bashkia Elbasan (0808) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Elbasan 1,000 2014-10-23 2014-10-24 73421090012014 Paga baze Bashkia Elbasan ndalese sindikate
  Bashkia Elbasan (0808) SHQIPTARJA.COM Elbasan 84,000 2014-10-22 2014-10-23 72521090012014 Sherbime te tjera Bashkia Elbasan shpenzime publikimi
  Bashkia Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 5,423,600 2014-10-22 2014-10-23 72821090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan verberi tetor
  Bashkia Elbasan (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 1,920 2014-10-21 2014-10-23 72121090012014 Sherbime telefonike Bashkia Elbasan telefon nrkl 310001888226
  Bashkia Elbasan (0808) ZYRA E PERMBARIMIT ELBASAN Elbasan 6,000 2014-10-22 2014-10-23 73121090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan detyrim ushq per Anila Mihal Qosia
  Bashkia Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 7,221,625 2014-10-22 2014-10-23 73021090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan paraplegji tetraplegji tetor
  Bashkia Elbasan (0808) ZYRA VEND RREGJIST PASURIVE PALUAJTESHME Elbasan 35,000 2014-10-22 2014-10-23 72221090012014 Sherbime te tjera Bashkia Elbasan shpenzime per hipotekim
  Bashkia Elbasan (0808) MARSOK Elbasan 540,720 2014-10-22 2014-10-23 72321090012014 Karburant dhe vaj Bashkia Elbasan karburant
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 26,534,625 2014-10-22 2014-10-23 72621090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan paaftesi tetor
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 163,216 2014-10-22 2014-10-23 72421090012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Elbasan komision banke
  Bashkia Elbasan (0808) ZYRA E PERMBARIMIT ELBASAN Elbasan 6,000 2014-10-22 2014-10-23 72921090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan detyrim ushq per Irma Kurti
  Bashkia Elbasan (0808) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Elbasan 12,762,700 2014-10-22 2014-10-23 72721090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan paaftesi tetor