Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 1,910,171,500.00 721 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Elbasan (0808) SHEFIK SUPARAKU Elbasan 4,500 2014-10-22 2014-10-23 73221090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan detyrim ushq per Arben Nexhip Kallmi
  Bashkia Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 99,557 2014-10-20 2014-10-21 71621090012014 Elektricitet 2109001 Bashkia Elbasan energji shatator A2604 A34315
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 130,270 2014-10-20 2014-10-21 72021090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje 2109001 Bashkia Elbasan shpronesime Manuela Behluli BD8110415 per Mehmet Cani
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 3,520,809 2014-10-20 2014-10-21 71821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje 2109001 Bashkia Elbasan shpronesime Manuela Behluli BD8110415 per Maksim Trandafili
  Bashkia Elbasan (0808) NISATEL Elbasan 24,000 2014-10-20 2014-10-21 71721090012014 Sherbime te tjera Bashkia Elbasan shpenzime interneti
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 3,570,689 2014-10-20 2014-10-21 71921090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje 2109001 Bashkia Elbasan shpronesime Manuela Behluli BD8110415 per Klevs Bakalli dhe Alesia Bicoku
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 7,107,887 2014-10-20 2014-10-21 71521090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan ndertim i rruges Lef Nosi
  Bashkia Elbasan (0808) ALDO GJEVORI Elbasan 296,044 2014-10-17 2014-10-20 69421090012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Bashkia Elbasan vendim gjyqi per ARM
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 30,588 2014-10-17 2014-10-20 69321090012014 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia Elbasan shpenz postare
  Bashkia Elbasan (0808) SHPETIM XHOXHA Elbasan 13,300 2014-10-17 2014-10-20 69121090012014 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Elbasan larje makinash
  Bashkia Elbasan (0808) SHTYPSHKONJA AFERDITA 2005 Elbasan 67,872 2014-10-17 2014-10-20 69221090012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Bashkia Elbasan shtypshkrime
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,634,620 2014-10-17 2014-10-17 71121090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike shtator
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Elbasan 2,103,060 2014-10-17 2014-10-17 713121090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike
  Bashkia Elbasan (0808) VENETO BANKA Elbasan 1,406,500 2014-10-17 2014-10-17 71221090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike shtator
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 142,000 2014-10-17 2014-10-17 710121090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike
  Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 2,532,460 2014-10-17 2014-10-17 614121090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike
  Bashkia Elbasan (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 109,916 2014-10-15 2014-10-16 69721090012014 Elektricitet 2109001 Bashkia Elbasan energji shtator
  Bashkia Elbasan (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 374,830 2014-10-15 2014-10-16 68721090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 1,919,253 2014-10-15 2014-10-16 68821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje Bashkia Elbasan shpronesime per Abedin Nuredini Manuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 485,250 2014-10-15 2014-10-16 68921090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime