Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 1,910,171,500.00 721 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 43,254 2014-11-07 2014-11-07 75521090012014 Paga baze Bashkia Elbasan paga Emanuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 88,414 2014-11-07 2014-11-07 75721090012014 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Elbasan paga Emanuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Elbasan 17,569,967 2014-11-07 2014-11-07 76321090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sist asfaltim rr Qemal Stafa
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 486,274 2014-11-07 2014-11-07 75621090012014 Shtese page per funksionin Bashkia Elbasan paga Emanuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) VICTORIA INVEST Elbasan 3,677,601 2014-11-07 2014-11-07 76421090012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Elbasan situacion pastrimi
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 150,000 2014-11-07 2014-11-07 76721090012014 Grante per familjet per shpenzime funerale Bashkia Elbasan shpenz varrimi per invalid lufte Nazliko Zylfollari
  Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 556,087 2014-11-07 2014-11-07 75921090012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Elbasan keshilltar Emanuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) ZYRA E PERMBARIMIT ELBASAN Elbasan 10,000 2014-11-07 2014-11-07 76221090012014 Paga baze Bashkia Elbasan detyrim ushq per Alkida Mehja
  Bashkia Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 61,788 2014-11-07 2014-11-07 76021090012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Elbasan tat keshilltar
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 141,597 2014-11-04 2014-11-05 7521090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime buke
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 210,871 2014-11-04 2014-11-05 75121090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime buke
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 288,509 2014-11-04 2014-11-05 75321090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan ushqime buke
  Bashkia Elbasan (0808) VICTORIA INVEST Elbasan 22,431,170 2014-10-31 2014-10-31 75021090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan situacion punimesh sist asf rr Qemal Stafa
  Bashkia Elbasan (0808) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Elbasan 5,880 2014-10-30 2014-10-30 74921090012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Bashkia Elbasan kontroll teknik vjetor automjetesh
  Bashkia Elbasan (0808) BE - IS SH.P.K Elbasan 5,330,328 2014-10-30 2014-10-30 74821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan situacion punimesh rr Shefqet Daiu
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 414,140 2014-10-29 2014-10-29 74621090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje Bashkia Elbasan shpronesime per Eduart Gica
  Bashkia Elbasan (0808) BELADI Elbasan 2,006,760 2014-10-29 2014-10-29 74421090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Elbasan ndertim shkolla 9 vjecare Xhafer Hakani
  Bashkia Elbasan (0808) BAJRAMI N. Elbasan 11,581,912 2014-10-29 2014-10-29 74521090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sist asfalt rr Qemal Stafa
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 942,958 2014-10-29 2014-10-29 74721090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje Bashkia Elbasan shpronesime per Eduart Palluqi
  Bashkia Elbasan (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 26,030,352 2014-10-24 2014-10-27 73821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sistemim asfaltim i rr Hysen Bakalli