Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 1,910,171,500.00 721 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 142,000 2014-12-18 2014-12-18 88021090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike nentor
  Bashkia Elbasan (0808) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Elbasan 12,300 2014-12-17 2014-12-18 87621090012014 Paga baze Bashkia Elbasan ndalese sindikate
  Bashkia Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 5,887,750 2014-12-17 2014-12-18 86821090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan verberi dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) SHEFIK SUPARAKU Elbasan 4,500 2014-12-17 2014-12-18 87121090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan detyrim ushq per Arben Nexhip Kallmi
  Bashkia Elbasan (0808) ZYRA E PERMBARIMIT ELBASAN Elbasan 6,000 2014-12-17 2014-12-18 86921090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan pension ushq per Irma Kurti
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 1,765,000 2014-12-17 2014-12-18 87721090012014 Grant per femije te lindur Bashkia Elbasan shperblim lindje Aferdita Nica 030037841
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 12,243 2014-12-18 2014-12-18 89621090012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashkia Elbasan page raport mjeksor
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 515,000 2014-12-18 2014-12-18 87921090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike nentor
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 28,924,150 2014-12-17 2014-12-18 87221090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan paaftesi dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) BELADI Elbasan 462,360 2014-12-17 2014-12-18 87821090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Elbasan ndertim shkolla 9 vjecare Xhafer Hakani
  Bashkia Elbasan (0808) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Elbasan 12,979,700 2014-12-17 2014-12-18 87321090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan invalid pune dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) UNION BANK SHA Elbasan 7,302,100 2014-12-17 2014-12-18 87021090012014 Pagese paaftesie Bashkia Elbasan paraplegji tetraplegji dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 33,894 2014-12-17 2014-12-17 87521090012014 Paga baze Bashkia Elbasan paga Manuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) ALDO ISAJ Elbasan 205,815 2014-12-16 2014-12-16 86521090012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Bashkia Elbasan riparim mjetesh transporti goma
  Bashkia Elbasan (0808) ALDO ISAJ Elbasan 97,990 2014-12-16 2014-12-16 86621090012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Bashkia Elbasan riparim mjetesh transporti
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA CREDINS Elbasan 1,000,000 2014-12-15 2014-12-16 86421090012014 Grant per femije te lindur Bashkia Elbasan shperblim lindje Aferdita Nice
  Bashkia Elbasan (0808) UJESJELLLES KANALIZIME ELBASAN Elbasan 6,240 2014-12-15 2014-12-15 86321090012014 Uje Bashkia Elbasan uje
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Elbasan 2,115,600 2014-12-15 2014-12-15 86021090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike nentor2014
  Bashkia Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,592,720 2014-12-15 2014-12-15 86121090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike nentor2014
  Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 2,774,500 2014-12-15 2014-12-15 85921090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike nentor2014