Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Elbasan (0808) All All 1,910,171,500.00 721 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Elbasan (0808) VENETO BANKA Elbasan 1,423,860 2014-12-15 2014-12-15 86221090012014 Ndihme ekonomike Bashkia Elbasan ndihme ekonomike nentor2014
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 965,676 2014-12-12 2014-12-12 85721090012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashkia Elbasan paga Manuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) ZYRA E PERMBARIMIT ELBASAN Elbasan 10,000 2014-12-12 2014-12-12 85821090012014 Paga baze Bashkia Elbasan detyrim ushq per Alkida Mehja
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 3,491,215 2014-12-12 2014-12-12 85621090012014 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar Bashkia Elbasan shlyerje kredie per muajin Dhjetor
  Bashkia Elbasan (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 593,983 2014-12-10 2014-12-11 85421090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan fruta perime veze
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 86,601 2014-12-10 2014-12-11 84821090012014 Paga baze Bashkia Elbasan paga Manuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 15,429,325 2014-12-10 2014-12-11 85321090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje Bashkia Elbasan shpronesime per Denis Hajderlli Apostol Shuteriqi Fatri Luarati
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 471,377 2014-12-10 2014-12-11 84621090012014 Shtese page per funksionin Bashkia Elbasan paga Manuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 177,483 2014-12-10 2014-12-11 85221090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje Bashkia Elbasan shpronesime per Gentian Gica
  Bashkia Elbasan (0808) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Elbasan 555,187 2014-12-10 2014-12-11 84921090012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Elbasan keshilltar Manuela Behluli BD8110415
  Bashkia Elbasan (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 301,006 2014-12-10 2014-12-11 85521090012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Bashkia Elbasan buke
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 4,493,425 2014-12-10 2014-12-11 85121090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje Bashkia Elbasan shpronesime per Dashamir Luniku
  Bashkia Elbasan (0808) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Elbasan 1,000 2014-12-10 2014-12-11 84721090012014 Paga baze Bashkia Elbasan ndalese sindikate e gjendjes civile
  Bashkia Elbasan (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 61,688 2014-12-10 2014-12-11 85021090012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Bashkia Elbasan tatim keshilltar
  Bashkia Elbasan (0808) TJETER VIZION Elbasan 29,960 2014-12-09 2014-12-10 84521090012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Elbasan shpenz per viktimat e trafikimit
  Bashkia Elbasan (0808) REGLI SH.P.K Elbasan 385,924 2014-12-05 2014-12-09 84421090012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Elbasan kthim garancie
  Bashkia Elbasan (0808) ALKO-IMPEX GENERAL CONSTRUCION Elbasan 20,615,295 2014-12-04 2014-12-05 84321090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan Sist asfaltim rr Qemal Stafa nga shkolla Jorgji Dilo deri ne Unazen Lindore
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA E TIRANES Elbasan 10,000 2014-12-04 2014-12-05 84221090012014 Te tjera transferta tek individet Bashkia Elbasan bonus strehimi
  Bashkia Elbasan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 32,306,124 2014-12-03 2014-12-04 84021090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - troje Bashkia Elbasan shpronesime Ermir Qosja
  Bashkia Elbasan (0808) S I R E T A 2F Elbasan 4,648,060 2014-12-03 2014-12-04 83621090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Elbasan Ndertim i rruges se re nga kryqezimi i i rr 28 Nentori deri te kryqezimi i rruges Rinia