Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) All All 308,476,055.00 299 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) VODAFONE ALBANIA Fier 28,097 2014-11-05 2014-11-06 19910100492014 Shtese page per funksionin SHTATOR 2014 TATIMET FIER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 3,001,860 2014-11-05 2014-11-06 19510100492014 Paga baze PAGA TETOR 2014 TATIMET FIER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) CONFEZIONE MO.GI Fier 979,932 2014-10-27 2014-10-28 4410100492014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit RIMBURSIM TVSH PER VITIN 2014CONFEZIONE MO GI
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) IL SIEDIDORMI Fier 902,057 2014-10-27 2014-10-28 43110100492014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit RIMBURSIM TVSH PER VITIN 2014 IL SIEDIDORMI
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 16,155 2014-10-24 2014-10-27 19310100492014 Sherbime telefonike Tatimet 1010049 telefon shtator 2014 fat 71862487 nr klienti 310001745747
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 1,920 2014-10-24 2014-10-27 19210100492014 Sherbime telefonike Tatimet 1010049 telefon ballesh shtator 2014 fat 71862478nr klienti 310001772608
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-10-20 2014-10-21 18710100492014 Elektricitet 1010049 Tatimet Fier 1010049 energji elektrike AGJ.Lushnje kontrat E110907 fat nr 616331044 shtator 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 4,364 2014-10-20 2014-10-21 19110100492014 Sherbime telefonike Tatimet Fier 1010049 telefon lushnje shtator 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 88,401 2014-10-20 2014-10-21 18810100492014 Elektricitet 1010049 Tatimet Fier 1010049 energji elektrike DRT Fier kontrat A254 fat nr 616332980 shtator 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 16,155 2014-10-20 2014-10-21 19010100492014 Sherbime telefonike Tatimet Fier 1010049 telefon shtator 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 1,511 2014-10-20 2014-10-21 18910100492014 Elektricitet 1010049 Tatimet Fier 1010049 energji elektrike AGj.Mallakaster kontrat F108829 fatur nr 616333466 shtator 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) NDERMARRJE UJESJELLESIT Fier 1,400 2014-10-14 2014-10-14 18510100492014 Uje Tatimet Fier 1010049 Uje ballesh shtator 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 13,970 2014-10-14 2014-10-14 18410100492014 Uje Tatimet Fier 1010049 Uje shtator 2014 fatura nr 1409-8910016-1
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 98,976 2014-10-14 2014-10-14 18310100492014 Posta dhe sherbimi korrier Tatimet Fier 1010049 sherbim postar shtator 2014 fatura nr 1409-8910016-1
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) IT GJERGJI KOMPJUTER Fier 78,600 2014-10-14 2014-10-14 18610100492014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Tatimet Fier 1010049 Blerie bateri inverteri
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 1,981,558 2014-10-06 2014-10-06 17710100492014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Tatimet 1010049 paga Shtator Esmeralda Gjeka
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) VODAFONE ALBANIA Fier 17,063 2014-10-06 2014-10-06 18010100492014 Shtese page per funksionin Tatimet 1010049 nr abonenti 22454158051
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA KOMBETARE E GREQISE Fier 357,791 2014-10-06 2014-10-06 17810100492014 Shtese page per vjetersi ne pune Tatimet 1010049 paga Shtator Esmeralda Gjeka
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,597,492 2014-10-06 2014-10-06 17910100492014 Shtese page per vjetersi ne pune Tatimet 1010049 paga Shtator Esmeralda Gjeka
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 270,740 2014-10-06 2014-10-06 17510100492014 Paga baze Tatimet 1010049 paga Shtator Esmeralda Gjeka