Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) All All 308,476,055.00 299 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) DEGA E TATIMEVE FIER Fier 370,985 2014-12-22 2014-12-23 26110100492014 Shtese page per funksionin Tatimet 1010049 tatim per shperblime viti 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 1,044,273 2014-12-22 2014-12-23 25710100492014 Shperblime per rezultate ne pune Tatimet 1010049 shperblime viti 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) MIKI-Y2010 Fier 1,095,261 2014-12-19 2014-12-19 4710100492014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit RIMBURSIM TVSH PER VITIN 2014 MIKI-Y2010
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) SOLOMON CONSTRUCION Fier 58,680 2014-12-17 2014-12-17 25410100492014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Tatimet 1010049 likujdim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ASI-2A CO Fier 132,000 2014-12-17 2014-12-17 25110100492014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Tatimet 1010049 likujdim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) A. MIHALI Fier 8,040 2014-12-17 2014-12-17 25010100492014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Tatimet 1010049 likujdim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 68,000 2014-12-17 2014-12-17 24710100492014 Udhetim i brendshem Tatimet 1010049 dieta
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 3,744 2014-12-16 2014-12-17 24610100492014 Sherbime telefonike Tatimet 1010049 telefon Lushnje nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) NEXHAT MEHONIQI (L03202402E) Fier 44,388 2014-12-17 2014-12-17 25310100492014 Blerje dokumentacioni Tatimet 1010049 likujdim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 24,000 2014-12-17 2014-12-17 24910100492014 Udhetim i brendshem Tatimet 1010049 dieta
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 13,602 2014-12-16 2014-12-17 24510100492014 Sherbime telefonike Tatimet 1010049 telefon Fier nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) YMERAJ 1 Fier 21,600 2014-12-17 2014-12-17 25210100492014 Sherbime te printimit dhe publikimit Tatimet 1010049 likujdim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 8,000 2014-12-17 2014-12-17 24810100492014 Udhetim i brendshem Tatimet 1010049 dieta
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 164,420 2014-12-15 2014-12-16 24410100492014 Shpenzime gjyqesore Tatimet 1010049 shpenzime gjyqi per Meri Priftin
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 90,000 2014-12-15 2014-12-16 24310100492014 Pensione per moshe madhore 1010049 Tatimet shperblim per dalie ne pension Hamdi Shahaj
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 1,444 2014-12-15 2014-12-16 24110100492014 Elektricitet 1010049 Tatimet 1010049 energji Kontrat F108829 nentor 2014 AGJ Mallakaster
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 340 2014-12-15 2014-12-16 23910100492014 Elektricitet 1010049 Tatimet 1010049 energji Kontrat E110907 AGJ.Lushnje Nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) NDERMARRJE UJESJELLESIT Fier 1,140 2014-12-15 2014-12-16 23810100492014 Uje Tatimet 1010049 uje Ballesh nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Fier 78,959 2014-12-15 2014-12-16 24010100492014 Elektricitet 1010049 Tatimet 1010049 energji Kontrat A254 nentor 2014 DRT Fier
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 1,920 2014-12-15 2014-12-16 24210100492014 Sherbime telefonike 1010049 Tatimet telefon ballesh nentor 2014