Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) All All 308,476,055.00 299 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 1,920 2014-08-18 2014-08-19 15610100492014 Sherbime telefonike SHP TEL BALLSH KORRIK 2014 TATIMET FIER NR KL 1772608
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 117 2014-08-18 2014-08-18 15110100492014 Elektricitet 1010049 ENERGJI KORRIK 2014 TATIMET FIER F110907
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 19,570 2014-08-18 2014-08-18 14910100492014 Uje SHP UJI FIER KORRIK 2014 TATIMET FIER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 105,352 2014-08-18 2014-08-18 15210100492014 Elektricitet 1010049 ENERGJI KORRIK 2014 TATIMET FIER A254
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 143,778 2014-08-18 2014-08-18 14810100492014 Posta dhe sherbimi korrier SHP POSTAR KORRIK 2014 TATIMET FIER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 4,106 2014-08-18 2014-08-18 15510100492014 Sherbime telefonike SHP TEL LUSHNJE KORRIK 2014 TATIMET FIER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 1,024 2014-08-18 2014-08-18 15310100492014 Elektricitet 1010049 SHP ENERGJI KORRIK 2014 TATIMET FIER F108829
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 17,038 2014-08-18 2014-08-18 15410100492014 Sherbime telefonike SHP TEL FIER KORRIK 2014 TATIMET FIER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) UJESJELLSI FIER Fier 1,660 2014-08-18 2014-08-18 15010100492014 Uje SHP UJI BALLSH KORRIK 2014 TATIMET FIER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 3,089,128 2014-08-01 2014-08-04 14110100492014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Tatimet 1010049 pagat korrik 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Fier 2,071,278 2014-08-01 2014-08-04 14210100492014 Paga baze Tatimet 1010049 pagat korrik 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA KOMBETARE E GREQISE Fier 380,576 2014-08-01 2014-08-04 14310100492014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Tatimet 1010049 pagat korrik 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,530,653 2014-08-01 2014-08-04 14410100492014 Shtese page per vjetersi ne pune Tatimet 1010049 pagat korrik 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 270,372 2014-08-01 2014-08-04 14010100492014 Paga baze Tatimet 1010049 pagat korrik 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) VODAFONE ALBANIA Fier 17,180 2014-08-01 2014-08-04 14510100492014 Shtese page per funksionin Tatimet 1010049 fatur vod qershor 2013
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) LUAN MUÇA Fier 142,800 2014-07-25 2014-07-25 13910100492014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara Tatimet 1010049 pages ekspert kontabel subjekti SHAPPN
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 75,683 2014-07-22 2014-07-23 13410100492014 Elektricitet 1010049 Dega e tatimeve1010049 energji DRT fier kontrat A254 qershor2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 120,138 2014-07-22 2014-07-23 13110100492014 Posta dhe sherbimi korrier 1010049 Dega e tatimeve1010049 sherbim postar qershor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) CEZ SHPERNDARJE Fier 335 2014-07-22 2014-07-23 13310100492014 Elektricitet 1010049 Dega e tatimeve1010049 Agjensaia Lushnje kontrat E110907 qershor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ALBTELEKOM SH.A. Fier 14,916 2014-07-22 2014-07-23 13610100492014 Sherbime telefonike Dega e tatimeve1010049 tel qershor2014