Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Vlore (3737) All All 1,412,223,994.00 686 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Vlore (3737) MANJOLA CILI Vlore 29,560 2014-12-18 2014-12-18 73221460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIME SHKOLLA E KOPSHTE BASHKIA 2146001 FAT 194 DT 11.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 5,800 2014-12-17 2014-12-18 75521460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE HARTA BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,000 2014-12-17 2014-12-18 73821460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE SHKALLE BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) PETRIT MEMINAJ Vlore 56,000 2014-12-18 2014-12-18 73021460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale CANTA ZYRE BASHKIA 2146001 FAT 18 DT 11.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 11,580 2014-12-17 2014-12-18 72221460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale POZIME SHKOLLA NAIM FRASHERI BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 150,000 2014-12-17 2014-12-18 62121460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHPENZIME VARRIMI BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) SHPRESA DRIZA Vlore 52,300 2014-12-17 2014-12-18 74421460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIME KOMPJUTERASH BASHKIA 2146001 FAT 207 DT 16.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 2,620 2014-12-17 2014-12-18 72321460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TATIM POZIME SHKOLLA NAIM FRASHERI BASHKIA 2146001
  Bashkia Vlore (3737) ENKELEDA MAHILAJ Vlore 182,400 2014-12-18 2014-12-18 73621460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri KOMPJUTERA BASHKIA 2146001 FAT 11 DT 12.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 4,639,836 2014-12-17 2014-12-18 75221460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM BASHKIA 2146001 SEGMENTI SKELE UJI FTOHTE
  Bashkia Vlore (3737) EFTI GJATA Vlore 212,450 2014-12-18 2014-12-18 72621460012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri RIPARIME PJES KEMBIMI BASHKIA 2146001 FAT 13 DT 10.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) MIQESIA SH.P.K. Vlore 1,352,956 2014-12-17 2014-12-18 72421460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DETERGJENT BASHKIA 2146001 FAT 858,859 DT 05.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 48,000 2014-12-18 2014-12-18 73521460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DRU DEKORATIV BASHKIA 2146001 FAT 79 DT 11.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) VENETO BANKA Vlore 1,170,010 2014-12-17 2014-12-18 75321460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM BASHKIA 2146001 SEGMENTI SKELE UJI FTOHTE
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 5,414,603 2014-12-17 2014-12-17 75621460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIME BASHKIA 2146001 SEGMENTI SKELE UJI FTOHTE
  Bashkia Vlore (3737) PARKU I MALLRAVE UDHETAREVE VLOR Vlore 2,000,000 2014-12-15 2014-12-16 73621460012014 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave SUBVENCION BASHKIA 2146001 PARKU
  Bashkia Vlore (3737) FLAMURTARI FOOTBALL CLUB Vlore 7,000,000 2014-12-15 2014-12-16 71821460012014 Subvencione te tjera SUBVENCION BASHKIA 2146001 FUTBOLLI
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 567,000 2014-12-10 2014-12-11 69221460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET DHJETOR BASHKIA 2146001
  Bashkia Vlore (3737) JON ALB FLORA Vlore 2,686,453 2014-12-10 2014-12-11 70121460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit GJELBERIMI BASHKIA 2146001 FAT 92 DT 30.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) BOLENA. Vlore 512,000 2014-12-10 2014-12-11 69921460012014 Karburant dhe vaj KARBURANT BASHKIA 2146001 FAT 2116 DT 26.11.2014