Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vlore (3737) All All 1,412,223,994.00 686 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) MANJOLA CILI Vlore 29,560 2014-12-18 2014-12-18 73221460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIME SHKOLLA E KOPSHTE BASHKIA 2146001 FAT 194 DT 11.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 5,800 2014-12-17 2014-12-18 75521460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE HARTA BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,000 2014-12-17 2014-12-18 73821460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE SHKALLE BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) PETRIT MEMINAJ Vlore 56,000 2014-12-18 2014-12-18 73021460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale CANTA ZYRE BASHKIA 2146001 FAT 18 DT 11.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 11,580 2014-12-17 2014-12-18 72221460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale POZIME SHKOLLA NAIM FRASHERI BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 150,000 2014-12-17 2014-12-18 62121460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHPENZIME VARRIMI BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) SHPRESA DRIZA Vlore 52,300 2014-12-17 2014-12-18 74421460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIME KOMPJUTERASH BASHKIA 2146001 FAT 207 DT 16.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 2,620 2014-12-17 2014-12-18 72321460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TATIM POZIME SHKOLLA NAIM FRASHERI BASHKIA 2146001
  Bashkia Vlore (3737) ENKELEDA MAHILAJ Vlore 182,400 2014-12-18 2014-12-18 73621460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri KOMPJUTERA BASHKIA 2146001 FAT 11 DT 12.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 4,639,836 2014-12-17 2014-12-18 75221460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM BASHKIA 2146001 SEGMENTI SKELE UJI FTOHTE
  Bashkia Vlore (3737) EFTI GJATA Vlore 212,450 2014-12-18 2014-12-18 72621460012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri RIPARIME PJES KEMBIMI BASHKIA 2146001 FAT 13 DT 10.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) MIQESIA SH.P.K. Vlore 1,352,956 2014-12-17 2014-12-18 72421460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DETERGJENT BASHKIA 2146001 FAT 858,859 DT 05.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 48,000 2014-12-18 2014-12-18 73521460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DRU DEKORATIV BASHKIA 2146001 FAT 79 DT 11.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) VENETO BANKA Vlore 1,170,010 2014-12-17 2014-12-18 75321460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM BASHKIA 2146001 SEGMENTI SKELE UJI FTOHTE
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 5,414,603 2014-12-17 2014-12-17 75621460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIME BASHKIA 2146001 SEGMENTI SKELE UJI FTOHTE
  Bashkia Vlore (3737) PARKU I MALLRAVE UDHETAREVE VLOR Vlore 2,000,000 2014-12-15 2014-12-16 73621460012014 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave SUBVENCION BASHKIA 2146001 PARKU
  Bashkia Vlore (3737) FLAMURTARI FOOTBALL CLUB Vlore 7,000,000 2014-12-15 2014-12-16 71821460012014 Subvencione te tjera SUBVENCION BASHKIA 2146001 FUTBOLLI
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 567,000 2014-12-10 2014-12-11 69221460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARET DHJETOR BASHKIA 2146001
  Bashkia Vlore (3737) JON ALB FLORA Vlore 2,686,453 2014-12-10 2014-12-11 70121460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit GJELBERIMI BASHKIA 2146001 FAT 92 DT 30.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) BOLENA. Vlore 512,000 2014-12-10 2014-12-11 69921460012014 Karburant dhe vaj KARBURANT BASHKIA 2146001 FAT 2116 DT 26.11.2014