Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Bashkia Vlore (3737) All All 1,412,223,994.00 686 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Bashkia Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 1,700 2014-11-11 2014-11-12 58821460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TATIM POZIME BASHKIA 2146001 SHKOLLA N.FRASHERI
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,400 2014-11-11 2014-11-12 57621460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIM KONDICIONER BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,200 2014-11-11 2014-11-12 57721460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIME NE SHKOLLA BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,100 2014-11-11 2014-11-12 57521460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIM LAVATRICE BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Vlore 3,000 2014-11-11 2014-11-12 58321460012014 Paga baze KUOT SINDIKATE BASHKIA 2146001
  Bashkia Vlore (3737) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Vlore 220,800 2014-11-11 2014-11-12 56421460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LLAMPA NDRICIMI BASHKIA 2146001 FAT 55 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 15,300 2014-11-11 2014-11-12 58721460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale POZIME SHKOLL.N.FRASHERI BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) PANDI LENA Vlore 48,000 2014-11-10 2014-11-11 55921460012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BLERJE GOMA BASHKIA 2146001 FAT 18 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) BLERINA KAPEDANI Vlore 201,600 2014-11-11 2014-11-11 56321460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE PESHQIRA DHE MBULESA BASHKIA 2146001 FAT 165 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) VOJSAVA KAROCJERI Vlore 113,550 2014-11-10 2014-11-11 56121460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIME HIDRAULIKE BASHKIA 2146001 FAT 36.37.38 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) CLASSIC MOTORS Vlore 62,400 2014-11-10 2014-11-11 56021460012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri RIPARIME PJES KEMBIMI BASHKIA 2146001 FAT 313 DT 29.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) PETRIT MEMINAJ Vlore 22,400 2014-11-10 2014-11-11 56221460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ENE GUZHINE BASHKIA 2146001 FAT 54 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 60,484 2014-11-11 2014-11-11 58921460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SUPERVIZIM SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) KLAJDI MONE Vlore 81,600 2014-11-10 2014-11-10 56521460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale perkethim dokumentacioni bashkia 2146001 fat 1 dt 27.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) S P E K T R I Vlore 2,510,850 2014-11-10 2014-11-10 53621460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK KOPSHTI 10 BASHKIA 2146001 FAT 3 DT 18.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 25,800 2014-11-07 2014-11-10 55621460012014 Udhetim i brendshem DIETA BASHKIA 2146001 NENTOR
  Bashkia Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 18,885,488 2014-11-07 2014-11-10 57221460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM SKELE UJI FTOHTE BASHKIA 2146001 RIFAT LALO
  Bashkia Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 87,000 2014-11-07 2014-11-10 55621460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale INTERVISTA PER 70 VJETORIN E CLIRIMIT BASHKIA 2146001 FAT 156 DT 20.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) VENETO BANKA Vlore 1,716,862 2014-11-07 2014-11-10 57421460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM SKELE UJI FTOHTE BASHKIA 2146001 DEVI MINAROLLI
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 999,432 2014-11-07 2014-11-10 56821460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VARREZA BASHKIA 2146001 FAT 422 DT 31.10.2014