Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vlore (3737) All All 1,412,223,994.00 686 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 1,700 2014-11-11 2014-11-12 58821460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TATIM POZIME BASHKIA 2146001 SHKOLLA N.FRASHERI
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,400 2014-11-11 2014-11-12 57621460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIM KONDICIONER BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,200 2014-11-11 2014-11-12 57721460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIME NE SHKOLLA BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,100 2014-11-11 2014-11-12 57521460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIM LAVATRICE BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Vlore 3,000 2014-11-11 2014-11-12 58321460012014 Paga baze KUOT SINDIKATE BASHKIA 2146001
  Bashkia Vlore (3737) MIRJAN NIÇO (L32002002V) Vlore 220,800 2014-11-11 2014-11-12 56421460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale LLAMPA NDRICIMI BASHKIA 2146001 FAT 55 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 15,300 2014-11-11 2014-11-12 58721460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale POZIME SHKOLL.N.FRASHERI BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) PANDI LENA Vlore 48,000 2014-11-10 2014-11-11 55921460012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BLERJE GOMA BASHKIA 2146001 FAT 18 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) BLERINA KAPEDANI Vlore 201,600 2014-11-11 2014-11-11 56321460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE PESHQIRA DHE MBULESA BASHKIA 2146001 FAT 165 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) VOJSAVA KAROCJERI Vlore 113,550 2014-11-10 2014-11-11 56121460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIME HIDRAULIKE BASHKIA 2146001 FAT 36.37.38 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) CLASSIC MOTORS Vlore 62,400 2014-11-10 2014-11-11 56021460012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri RIPARIME PJES KEMBIMI BASHKIA 2146001 FAT 313 DT 29.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) PETRIT MEMINAJ Vlore 22,400 2014-11-10 2014-11-11 56221460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ENE GUZHINE BASHKIA 2146001 FAT 54 DT 03.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 60,484 2014-11-11 2014-11-11 58921460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SUPERVIZIM SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) KLAJDI MONE Vlore 81,600 2014-11-10 2014-11-10 56521460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale perkethim dokumentacioni bashkia 2146001 fat 1 dt 27.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) S P E K T R I Vlore 2,510,850 2014-11-10 2014-11-10 53621460012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK KOPSHTI 10 BASHKIA 2146001 FAT 3 DT 18.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 25,800 2014-11-07 2014-11-10 55621460012014 Udhetim i brendshem DIETA BASHKIA 2146001 NENTOR
  Bashkia Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 18,885,488 2014-11-07 2014-11-10 57221460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM SKELE UJI FTOHTE BASHKIA 2146001 RIFAT LALO
  Bashkia Vlore (3737) 6+1 VLORA Vlore 87,000 2014-11-07 2014-11-10 55621460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale INTERVISTA PER 70 VJETORIN E CLIRIMIT BASHKIA 2146001 FAT 156 DT 20.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) VENETO BANKA Vlore 1,716,862 2014-11-07 2014-11-10 57421460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM SKELE UJI FTOHTE BASHKIA 2146001 DEVI MINAROLLI
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 999,432 2014-11-07 2014-11-10 56821460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MIRMBAJTJE VARREZA BASHKIA 2146001 FAT 422 DT 31.10.2014