Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vlore (3737) All All 1,412,223,994.00 686 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vlore (3737) ANA 2001. Vlore 219,600 2014-11-21 2014-11-24 62621460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale FUTA PERSONELI BASHKIA 2146001 FAT 227 DT 13.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) ANAKONDA PLUS Vlore 1,399,338 2014-11-21 2014-11-24 62721460012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5%GO SISTEMIM I TROTUAREVE BASHKIA 2146001
  Bashkia Vlore (3737) CLASSIC MOTORS Vlore 20,880 2014-11-24 2014-11-24 62421460012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri riparime pjes kembimi bashkia 2146001 fat 17 dt 14.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) K & N Vlore 151,335 2014-11-21 2014-11-24 61721460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit INFLACIONI 2013 BASHKIA 2146001 FAT 442DT 12.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) JON ALB FLORA Vlore 165,000 2014-11-20 2014-11-21 62121460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit SPERKATJE E PALMAVE BASHKIA 2146001FAT 84 DT 07.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 4,430,611 2014-11-20 2014-11-21 65621460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM SEGMENTI UJI FTOHTE BASHKIA 2146001 GENTI SINANI
  Bashkia Vlore (3737) DEGA E TATIM TAKSAVE Vlore 63,000 2014-11-20 2014-11-20 62921460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TATIM KESHILLTARET BASHKIA 2146001TETOR
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 567,000 2014-11-20 2014-11-20 62821460012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGA KESHILLTARET BASHKIA 2146001TETOR
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 9,200 2014-11-20 2014-11-20 62521460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BLERJE PESHORE BASHKIA 2146001 TEUTA ZEQIRI G66217048A
  Bashkia Vlore (3737) BAILIFF SERVICES ALBANIA Vlore 300,000 2014-11-20 2014-11-20 66221460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale VENDIM GJYQI BASHKIA 2146001 ISUF BEGAJ
  Bashkia Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 28,344,191 2014-11-20 2014-11-20 65521460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM SEGMENTI UJI FTOHTE BASHKIA 2146001 PETRIT SINANAJ
  Bashkia Vlore (3737) BANKA E TIRANES Vlore 2,419,996 2014-11-20 2014-11-20 61821460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve SHPRONESIM SEGMENTI UJI FTOHTE BASHKIA 2146001 PETRAQ DECKA
  Bashkia Vlore (3737) QENDRA PSIKO-SOCIALE "VATRA" Vlore 95,200 2014-11-20 2014-11-20 62321460012014 Te tjera transferta tek individet USHQIMI I VIKTIMAVE TE TRAFIKUT BASHKIA 2146001
  Bashkia Vlore (3737) JON ALB FLORA Vlore 2,592,666 2014-11-17 2014-11-18 62021460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit GJELBERIMI BASHKIA 2146001 FAT 83 DT 31.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) G J I K U R I A Vlore 14,665,819 2014-11-13 2014-11-17 57921460012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SHESHI PAVARESIA BASHKIA 2146001 FAT 26 DT 27.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) "DUKA" Vlore 2,931,840 2014-11-13 2014-11-17 61421460012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit PASTRIMI BASHKIA 2146001 FAT 30.06.2014
  Bashkia Vlore (3737) VOJSAVA KAROCJERI Vlore 75,800 2014-11-13 2014-11-14 60221460012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale RIPARIME HIDRAULIKE BASHKIA 2146001 FAT 41 DT 11.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) ND. UJESJELLESI VLORE Vlore 510,816 2014-11-13 2014-11-14 59821460012014 Uje UJE BASHKIA 2146001 TETOR
  Bashkia Vlore (3737) NISATEL Vlore 114,774 2014-11-13 2014-11-14 59721460012014 Sherbime telefonike TELEFON BASHKIA 2146001 FAT 3006DT 24.10.2014, 3122 DT 31.10.2014
  Bashkia Vlore (3737) FJORTES Vlore 320,860 2014-11-13 2014-11-14 60721460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GAZ GATIMI BASHKIA 2146001 FAT 282 DT 30.10.2014