Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) All All 921,451,096.00 386 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Korçe 334,727 2014-11-12 2014-11-13 38310110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE PER TELEFON
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korçe 7,320 2014-11-12 2014-11-13 37910110152014 Kancelari DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE BLERJE KANCELARI LIK FAT NR.899 DT.06.11.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 5,400 2014-11-10 2014-11-11 37310110152014 Shpenzime per honorare DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE HONORARE KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 1,800 2014-11-10 2014-11-11 37410110152014 Shpenzime per honorare DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE HONORARE KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 386,550 2014-11-10 2014-11-11 37210110152014 Shpenzime per honorare DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE HONORARE KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 900 2014-11-10 2014-11-11 37510110152014 Shpenzime per honorare DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE HONORARE KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 49,250 2014-11-10 2014-11-11 37710110152014 Shpenzime per honorare DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TATIM BURIM
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 48,600 2014-11-10 2014-11-11 37610110152014 Shpenzime per honorare DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE HONORARE KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 44,924 2014-11-06 2014-11-06 37110110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 3,676,925 2014-11-06 2014-11-06 37010110152014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 6,259,220 2014-11-06 2014-11-06 36910110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 11,569,898 2014-11-04 2014-11-04 36810110152014 Paga baze DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 5,891,323 2014-11-04 2014-11-04 36410110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 5,155,996 2014-11-04 2014-11-04 36710110152014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 14,374,816 2014-11-04 2014-11-04 36610110152014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 840,990 2014-11-04 2014-11-04 36210110152014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 12,760,741 2014-11-04 2014-11-04 36510110152014 Shtese page per largesi nga qendra e banimit DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 11,441,494 2014-11-04 2014-11-04 36310110152014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 7,660 2014-10-23 2014-10-24 36110110152014 Elektricitet 1011015 DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE ENERGJI LIK FAT E KLIENTIT NR.KR0A060053028890 FAT NR.616335757 DT.01.10.2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 18,960 2014-10-23 2014-10-24 35810110152014 Uje DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE UJE LIK FAT E KLIENTIT NR.750047 DT.04.10.2014 FAT NR.3264425