Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) All All 921,451,096.00 386 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 116,145 2014-12-11 2014-12-12 42510110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE TATIM BURIM
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 233,235 2014-12-11 2014-12-12 42010110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHPERBLIM PER PENSION SIPAS BORDEROSE KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 383,130 2014-12-11 2014-12-12 42310110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHPERBLIM PER PENSION SIPAS BORDEROSE KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 211,680 2014-12-11 2014-12-12 42410110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHPERBLIM PER PENSION SIPAS BORDEROSE KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 105,840 2014-12-11 2014-12-12 42210110152014 Te tjera transferta tek individet DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHPERBLIM PER PENSION SIPAS BORDEROSE KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 13,920 2014-12-11 2014-12-11 41410110152014 Udhetim i brendshem DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) TDR GROUP Korçe 20,000 2014-12-11 2014-12-11 41710110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE PER DETYRIM G.ASHIMI NENTOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Korçe 292,953 2014-12-11 2014-12-11 41910110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE PER TELEFON NENTOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korçe 27,060 2014-12-11 2014-12-11 41510110152014 Udhetim i brendshem DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) SPEED SOLUTION Korçe 8,243 2014-12-11 2014-12-11 41810110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE NDALESE PAGE PER DETYRIM E.PASHOLLARI NENTOR 2014
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 136,000 2014-12-11 2014-12-11 41610110152014 Udhetim i brendshem DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 105,820 2014-12-11 2014-12-11 41310110152014 Udhetim i brendshem DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 6,079,060 2014-12-03 2014-12-03 41210110152014 Shtese page per kualifikimin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 11,784,407 2014-12-03 2014-12-03 40810110152014 Paga baze DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 6,429,458 2014-12-03 2014-12-03 40910110152014 Shtesa page te tjera DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 12,832,222 2014-12-03 2014-12-03 40710110152014 Paga baze DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 3,692,821 2014-12-03 2014-12-03 41010110152014 Shtese page per vjetersi ne pune DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 11,479,153 2014-12-03 2014-12-03 40610110152014 Shtesa page te tjera DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 44,800 2014-12-03 2014-12-03 41110110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1011015
  Drejtoria Arsimore Korce (1515) BANKA E TIRANES Korçe 5,345,203 2014-12-02 2014-12-02 40410110152014 Shtese page per funksionin DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE PAGA NENTOR 2014 KODI INSTITUC 1011015