Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  All RAIFFEISEN BANK SH.A All 39,918,004,746.00 27,801 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 360,000 2014-12-30 2014-12-31 29721110042014 Shpenzime per honorare AKTIVITET SHTEPIA E KULTURES FIER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 1,290 2014-12-30 2014-12-31 810100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER ZAIM XHAXHAJ
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 5,956 2014-12-30 2014-12-31 610100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER AGRON VELIAJ
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 8,850 2014-12-30 2014-12-31 510100492014 Te tjera tatime mbi te ardhurat mbajtur ne burim KTHIM SHUME E MBIPAGUAR PER MITAT VELIAJ
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 90,000 2014-12-30 2014-12-31 29821110042014 Shpenzime per honorare AKTIVITET SHTEPIA E KULTURES FIER
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 12,180 2014-12-30 2014-12-31 47710160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE SHTESE PAGE VITI 2013 LISTE PAGESE DETYRIME TE PRAPAMBETURA SHKRESA NR 9930.1 DT 05.12.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 50,000 2014-12-30 2014-12-31 568221150012014 Te tjera transferta tek individet BASHKIA GJIROKASTER 2115001 PAGESA NDIHMES EKONOMIKE GUSHT 2014, NDIHME E MENJEHERSHME, URHER NR 196 DT 29.12.2014
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 4 2014-12-30 2014-12-31 47810160282014 Shtese page per pune jashte orarit 1016028 KOMIS POLICISE KOMISION PAGESE E KTHYER
  Dogana Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 23,500 2014-12-30 2014-12-31 15910100862014 Udhetim i brendshem 1010086 DEGA E DOGANES KAKAVIE , DIETA NENTOR DHJETOR 2014LISTE PAGESE
  Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokaster (1111) RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 603,632 2014-12-30 2014-12-31 108 10161062014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 1016106 DREJT E KUFIRIT DHE MIGRACIONIT GJIROKASTER PAGAT, ORET E NATES 2014. LISTE PAGESE
  Komuna Sult (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 18,000 2014-12-30 2014-12-31 19924370012014 Pagese paaftesie 2437001 Shperblim paaftesia Komuna Sult
  Zyra Arsimore Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 585,678 2014-12-30 2014-12-31 23010111002014 Udhetim i brendshem 1011100 Bileta transporti periudha nentor 2014 Arsimi i Mesem Gramsh
  Sp. Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 5,000 2014-12-30 2014-12-31 50410130692014 Udhetim i brendshem 1013069 Djeta Muharrem Murati Spitali Gramsh
  Komuna Fajze (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 39,374 2014-12-31 2014-12-31 12324610012014 Paga baze 1812 kom fajza sa likujdojme pagat dhjetor 2014
  Komisariati i Policise Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 10,000 2014-12-30 2014-12-31 34510160382014 Te tjera transferta tek individet RENDI NDIHME EKONOMIKE PER FAMILJEN FLAMUR POPA
  Komuna Synej (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 27,000 2014-12-30 2014-12-31 25524740012014 Sherbime te tjera KOMUNA SYNEJ PJESMAQRRES NE KOMISION TENDER UP NR 9 DT 31.03.20014 DHE UP NR 27 DT 06.10.2014 PER HYQMET MUKA
  Komuna Piskal-Novosel (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 78,000 2014-12-30 2014-12-31 15424890012014 Pagese paaftesie 2489001 komuna navosele kolonje shpenzime per shperblime ndihme e konomike dhe paaftesi urdher dt 29.12.2014
  Komuna Qender (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 453,000 2014-12-30 2014-12-31 40424850012014 Ndihme ekonomike 2485001 komuna qender erseke shperblime ndihme ekonomike dhe paaftesi verberi me urdher dt 29.12.2014 permbledhese nr.35
  Komuna Pojan (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 3,000 2014-12-30 2014-12-31 31225000012014 Pagese paaftesie 2500001 KOMUNA POJAN SHPERBLIM PAAFTESIE
  Dogana Kukes (1818) RAIFFEISEN BANK SH.A Kukes 77,300 2014-12-30 2014-12-31 19710100932014 Udhetim i brendshem 1010093 dieta shtator-nentor-2014 Dogana kukes