Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dogana Korce (1515) All All 29,118,389.00 150 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 179,825 2014-12-30 2014-12-31 21510100842014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per vjetersi ne pune DOGANA KORCE QERA FAT 10 DATA 30.12.2014
  Dogana Korce (1515) SAIMIR DERVISHI Korçe 8,096 2014-12-30 2014-12-31 21310100842014 Paga baze - Shtese page per pune jashte orarit DOGANA KORCE FOTOKOPJE DOKUMENTACIONI FAT 2 DATE 16.12.2014
  Dogana Korce (1515) ARBEN ABASLLARI Korçe 197,880 2014-12-29 2014-12-30 21110100842014 Uje DOGANA KORCE MIREMBAJTJE MJETI BLERJE PJESE KEMBIMI BLERJE VAJ ANTIFRIZE MJETI FAT 33,33 DATE 26.12.2014
  Dogana Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 130,775 2014-12-24 2014-12-26 21010100842014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune DOGAN KORCE TATIM SHPERBLIMI
  Dogana Korce (1515) KOTTI Korçe 83,376 2014-12-23 2014-12-24 20710100842014 Paga baze DOGANA KORCE BLERJE DOKUMENTACIONI SHTYPSHKRIME FAT 306, 307 DATE 20.12.2014
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 632,920 2014-12-23 2014-12-24 20910100842014 Paga baze DOGANA KORCE 1010084 SHPERBLIME
  Dogana Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 765,700 2014-12-23 2014-12-24 20810100842014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA KORCE BLERJE KARBURANTI FAT 45 DATE 19.12.2014
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 92,230 2014-12-18 2014-12-19 20610100842014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune DOGANA KORCE 1010084 DIETA
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,294 2014-12-12 2014-12-15 19210100842014 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT DOGANA KORCE TELEFON KLIENTI 310001797958
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 179,825 2014-12-12 2014-12-15 19110100842014 Karburant dhe vaj DOGANA KORCE QERA FAT 9DATE 09.12.2014
  Dogana Korce (1515) ABISSNET Korçe 2,457 2014-12-12 2014-12-15 19510100842014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit DOGANA KORCE SHERBIME INTERNETI NENTOR 2014 FAT 4432 DATE 30.11.2014
  Dogana Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 34,759 2014-12-12 2014-12-15 19710100842014 Udhetim i brendshem 1010084 DOGANA KORCE ENERGJI NENTORKR0A060049028898 , NR 618653420
  Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korçe 121,112 2014-12-12 2014-12-15 19610100842014 Udhetim i brendshem DOGANA KORCE ROJE PRIVATE FAT 126 DATE 11.12.2014
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 13,332 2014-12-12 2014-12-15 19310100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE POSTARE FAT 1276 DATE 30.11.2014
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,125,261 2014-12-01 2014-12-01 19010100842014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara DOGANA KORCE 1010084 PAGA NENTOR
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,420 2014-11-17 2014-11-18 18710100842014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune DOGANA KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001797958 FATNR.718807111 DT.31.10.2014
  Dogana Korce (1515) ABISSNET Korçe 2,457 2014-11-12 2014-11-13 17910100842014 Te tjera transferime korrente DOGANA KORCE SHERBIM INTERNETI LIK FAT NR.3983 DT.31.10.2014
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 77,760 2014-11-06 2014-11-07 17510100842014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DOGANA KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1010084
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 5,880 2014-11-06 2014-11-07 17710100842014 Shpenzime per honorare DOGANA KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.1137 DT.31.10.2014
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 179,825 2014-11-06 2014-11-07 17610100842014 Pagese paaftesie DOGANA KORCE QERA OBJEKTI LIK FAT NR.8 DT.05.11.2014