Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dogana Korce (1515) All All 29,118,389.00 150 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,112 2014-03-21 2014-03-24 4710100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE KL 310001797958 TELEFON SHKURT FAT 717060966 DT 28.02.2014
  Dogana Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 2,136 2014-03-13 2014-03-17 4110100842014 Uje DOGANA KORCE KL 750142 UJE SHKURT FAT 3113714 DT 6.03.2014
  Dogana Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 87,000 2014-03-13 2014-03-17 4610100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE KL KR0D010080093389 ENERGJI SHKURT FAT 608517363
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 11,004 2014-03-13 2014-03-17 4210100842014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA KORCE FAT 132 DT 28.02.2014 SHP POSTARE
  Dogana Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 129,712 2014-03-17 2014-03-17 4510100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE KL KR0A060049028898 DT 24.02.2014, KR0A060109029557 DT 2.03.2014 ENERGJI SHKURT
  Dogana Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 115,479 2014-02-12 2014-03-17 2110100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE ROJE OBJEKTI FAT 6 DT 31.01.2014
  Dogana Korce (1515) ITTS. SH.P.K. Korçe 33,000 2014-03-13 2014-03-17 4310100842014 Sherbime te tjera DOGANA KORCE FAT 41 DT 15.01.2014 SHERBIM RRJETI DATA
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 77,800 2014-03-05 2014-03-06 3310100842014 Unspecified DOGANA KORCE DIFERENCE FAT 12 DT 8.01.2014 ROJE OBJEKTI DHJETOR
  Dogana Korce (1515) ÇIBUKU-SHPK Korçe 370,607 2014-03-05 2014-03-06 3210100842014 Unspecified DOGANA KORCE KTHIM GARANCI DOGANORE SIPAS SHKRESES NR 869 DT 4.03.2014
  Dogana Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 124,335 2014-03-05 2014-03-06 3510100842014 Unspecified 1010084 DOGANA KORCE KL KR0A060049028898, KR0A060109029557 ENERGJI JANAR
  Dogana Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 163,615 2014-03-05 2014-03-06 3410100842014 Unspecified 1010084 KL KR 0D010080093389 ENERGJI FAT 607350936 DT 13.02.2014 DOGANA KORCE
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,228,885 2014-03-03 2014-03-05 2910100842014 Unspecified DOGANA KORCE 1010084 PAGA SHKURT
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 14,256 2014-03-03 2014-03-05 3010100842014 Unspecified DOGANA KORCE FAT 25 DT 31.01.2014 SHPENZIME POSTARE
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 43,840 2014-03-03 2014-03-05 3110100842014 Unspecified DOGANA KORCE 1010084 DIETA DETYRIM V 2013
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,604 2014-02-19 2014-02-20 2310100842014 Unspecified DOGANA KORCE KL 310001797958 TELEFON FAT 717060966 DT 31.01.2014
  Dogana Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 4,526 2014-02-19 2014-02-19 2210100842014 Unspecified DOGANA KORCE KL 750142 UJE FAT 3073530 DT 31.01.2014
  Dogana Korce (1515) WINTECH ALBANIA Korçe 687,791 2014-02-03 2014-02-04 1810100842014 Unspecified DOGANA KTHIM GARANCI DOGANORE
  Dogana Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 172,922 2014-02-03 2014-02-03 2010100842014 Unspecified 1010084 KL KR0D010080093389 DOGANA KORCE ENERGJI DHJETOR
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 66,759 2014-02-03 2014-02-03 1710100842014 Unspecified DOGANA 1010084 PAGE TETOR-NENTOR(DIFERENCE)
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 36,055 2014-02-03 2014-02-03 1610100842014 Unspecified DOGANA 1010084 PAGE DHJETOR(DIFERENCE)