Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dogana Korce (1515) All All 29,118,389.00 150 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 19,102 2014-07-14 2014-07-15 10510100842014 Shtese page per vjetersi ne pune DOGANA KORCE 1010084 BORDERO SHTESE MUAJI QERSHOR
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 156,825 2014-07-02 2014-07-03 10410100842014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA KORCE FAT 3 DT 18.06.2014 QERA OBJKETI PRILL
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,754,377 2014-07-02 2014-07-02 10310100842014 Paga baze DOGANA KORCE 1010084 PAGA MUAJI QERSHOR
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,293 2014-06-23 2014-06-24 10010100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE KL 310001797958 TELEFON MAJ FAT 717890910 DT 31.05.2014
  Dogana Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 3,332 2014-06-23 2014-06-24 10110100842014 Uje DOGANA KORCE KL 750142 UJE MAJ FAT 3159387 DT 6.06.2014
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 202,825 2014-06-23 2014-06-24 10210100842014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA KORCE FAT 3 DT 18.06.2014 ROJE OBJEKTI MARS-PRILL
  Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korçe 169,463 2014-06-19 2014-06-20 9910100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE FAT 54 DT 31.05.2014 ROJE OBJEKTI
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 64,120 2014-06-17 2014-06-18 9510100842014 Udhetim i brendshem DOGANA KORCE 1010084 DIETA JANAR-PRILL
  Dogana Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 108,275 2014-06-18 2014-06-18 8610100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE KL KR0D010080093389 ENERGJI MAJ FAT 612030733 DT 13.06.2014
  Dogana Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 62,444 2014-06-18 2014-06-18 9710100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE KL KR0A060049028898,KR0A060109029557 ENERGJI MAJ FAT 612030928,612031054 DT 13.06.2014
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 13,884 2014-06-17 2014-06-18 8810100842014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA KORCE FAT 366, 476 DT 31.05.2014 SHERBIME POSTARE
  Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korçe 61,356 2014-06-18 2014-06-18 9810100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE FAT 54 DT 31.05.2014 ROJE OBJEKTI
  Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korçe 118,354 2014-06-13 2014-06-16 8710100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE FAT 32 DT 01.04.2014 ROJE OBJEKTI
  Dogana Korce (1515) ABISSNET Korçe 2,457 2014-06-13 2014-06-16 8610100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE FAT 1899 DT 30.05.2014 SHERBIM INTERNETI
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,139,195 2014-06-02 2014-06-02 8510100842014 Shtese page per funksionin DOGANA KORCE 1010084 PAGA MAJ
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,240 2014-05-23 2014-05-26 8310100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE KL 310001797958 TELEFON PRILL FAT 717668774 DT 30.04.2014
  Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korçe 65,000 2014-05-23 2014-05-26 8410100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE FAT 32 DT 1.04.2014 ROJE OBJEKTI
  Dogana Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 4,725 2014-05-23 2014-05-26 8210100842014 Uje DOGANA KORCE KL 750142 UJE PRILL FAT 3151941 DT 8.05.2014
  Dogana Korce (1515) ABISSNET Korçe 2,457 2014-05-16 2014-05-19 8110100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE SHP INTERNETI PRILL FAT 1454 DT 30.04.2014
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 3,624 2014-05-16 2014-05-19 8010100842014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA KORCE SHP POSTARE FAT 366 DT 30.04.2014