Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Dogana Korce (1515) All All 29,118,389.00 150 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,244,105 2014-02-03 2014-02-03 1510100842014 Unspecified DOGANA 1010084 PAGA JANAR
  Dogana Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 2,352 2014-01-24 2014-01-27 1110100842014 Unspecified DOGANA KORCE KL 750142 UJE DHJETOR FAT 3056444
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,316 2014-01-24 2014-01-27 1210100842014 Unspecified DOGANA KORCE KL 310001797958 TELEFON DHJETOR
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 5,940 2014-01-24 2014-01-27 1010100842014 Unspecified DOGANA KORCE POSTARE FAT 1152 DT 31.12.2013
  Dogana Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korçe 115,479 2014-01-24 2014-01-27 1410100842014 Unspecified DOGANA KORCE ROJE DHJETOR FAT 945 DT 31.12.2013
  Dogana Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 103,991 2014-01-24 2014-01-27 1310100842014 Unspecified 1010084 KL KR0A060049028898, KR0A060109029557 ENERGJI DHJETOR DOGANA KORCE
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 53,000 2014-01-24 2014-01-27 910100842014 Unspecified DOGANA KORCE QERA OBJEKTI FAT 12 DT 8.01.2014
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 14,238 2014-01-15 2014-01-16 210100842014 Unspecified DOGANA KORCE 1010084 PAGA DHJETOR
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 16,270 2014-01-15 2014-01-16 810100842014 Unspecified DOGANA KORCE 1010084 DIETA
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,226,112 2014-01-08 2014-01-14 110100842014 Unspecified DOGANA KORCE 1010084 PAGA DHJETOR