Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dogana Korce (1515) All All 29,118,389.00 150 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 8,064 2014-10-09 2014-10-10 16010100842014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA KORCE FAT 915 DT 30.09.2014 SHERBIME POSTARE
  Dogana Korce (1515) ABISSNET Korçe 2,457 2014-10-09 2014-10-10 16210100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE FAT 3504 DT 30.09.2014 SHRBIM INTERNETI SHTATOR
  Dogana Korce (1515) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Korçe 60,000 2014-10-09 2014-10-10 16110100842014 Sherbime te printimit dhe publikimit DOGANA KORCE FAT 62 DT 1.10.2014 PUBLIKIM NJOFTIMI
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 179,825 2014-10-06 2014-10-07 15910100842014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA KORCE FAT 7 DT 3.10.2014 QERA OBJEKTI
  Dogana Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 4,000 2014-10-06 2014-10-07 15810100842014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni DOGANA KORCE KERKESE ANKIMORE PER GJYKATEN ADMINISTRATIVE TE SHK I
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,472,796 2014-10-01 2014-10-01 15710100842014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe DOGANA KORCE 1010084 PAGA MUAJI SHTATOR
  Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korçe 121,112 2014-09-19 2014-09-22 15410100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE FAT 89 DT 18.09.2014 ROJE OBJEKTI
  Dogana Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 7,515 2014-09-19 2014-09-19 15610100842014 Uje DOGANA KORCE KL 750142 FAT 3239789 DT 4.09.2014 UJE GUSHT
  Dogana Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 64,008 2014-09-19 2014-09-19 15510100842014 Elektricitet 1010084 KL KR0D010080093389 ENERGJI GUSHT DOGANA KORCE
  Dogana Korce (1515) ABISSNET Korçe 2,457 2014-09-16 2014-09-17 14310100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE FAT 3184 DT 31.08.2014 SHERBIM INTERNETI
  Dogana Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 30,434 2014-09-16 2014-09-17 15310100842014 Shpenzime te tjera personeli DOGANA KORCE TATIM NE BURIM
  Dogana Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 16,009 2014-09-16 2014-09-17 14610100842014 Elektricitet 1010084 KL KR0A060049028898,0KR0A060109029557 ENERGJI GUSHT DOGANA KORCE
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 6,780 2014-09-16 2014-09-17 14410100842014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA KORCE FAT 804 DT 31.08.2014 SHERBIME POSTARE
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,594 2014-09-16 2014-09-17 14510100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE KL 310001797958 FAT 718452124 DT 31.08.2014 TELEFON
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 179,825 2014-09-15 2014-09-16 14210100842014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA KORCE FAT 6 DT 10.09.2014 QERA OBJEKTI
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,124,801 2014-09-01 2014-09-01 14110100842014 Shtese page per funksionin DOGANA KORCE (1010084) PAGA MUAJI GUSHT
  Dogana Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 7,116 2014-08-15 2014-08-15 13910100842014 Uje DOGANA KORCE KL 750142 FAT 3217692 DT 06.08.2014 UJE KORRIK
  Dogana Korce (1515) CEZ SHPERNDARJE Korçe 62,479 2014-08-15 2014-08-15 14010100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE KL KR0D010080093389 ENERGJI KORRIK
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 179,825 2014-08-12 2014-08-13 12810100842014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA KORCE QERA OBJEKTI FAT 5 DT 7.08.2014
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,574 2014-08-12 2014-08-13 13710100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE KL 310001797958 FAT 718261055 TELEFON KORRIK