Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per qytetaret. Sherbimi u jep mundesi taksapaguesve te mesojne si shpenzohen parate nga qeverite dhe institucionet publike. Te dhenat kane burim paresore Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania te plote cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1600 institucione buxhetore ne vend nga data janar 2012 dhe ne vijim. Te dhenat perditesohen cdo jave dhe mund te aksesoren, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Per sherbim me te detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe ne vijim mund te shkruani tek info@ais.al. Ju mund te beni donacionin tuaj ne dobi te AIS. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen::

 • Si i shpenzon parate administrate publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbim/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne interval te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Dogana Korce (1515) All All 29,118,389.00 150 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dogana Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 34,759 2014-12-12 2014-12-15 19710100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE ENERGJI NENTORKR0A060049028898 , NR 618653420
  Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korçe 121,112 2014-12-12 2014-12-15 19610100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE ROJE PRIVATE FAT 126 DATE 11.12.2014
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 13,332 2014-12-12 2014-12-15 19310100842014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA KORCE POSTARE FAT 1276 DATE 30.11.2014
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,125,261 2014-12-01 2014-12-01 19010100842014 Paga baze DOGANA KORCE 1010084 PAGA NENTOR
  Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korçe 121,112 2014-11-20 2014-11-21 18910100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE ROJE OBJEKTI TETOR LIK FAT NR.114 DT.19.11.2014
  Dogana Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 2,136 2014-11-20 2014-11-20 18810100842014 Uje DOGANA KORCE UJE LIK FAT NR.3291524 DT.04.11.2014 KLIENTI NR.750142
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,420 2014-11-17 2014-11-18 18710100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE TELEFON KLIENTI NR.310001797958 FATNR.718807111 DT.31.10.2014
  Dogana Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 50,920 2014-11-17 2014-11-18 18510100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE ENERGJI KONTRATA NR.KR0A060109029557 FAT NR.617933486;KR0A060049028898 FAT.616984636 TETOR 2014
  Dogana Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 122,740 2014-11-17 2014-11-18 18610100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE ENERGJI KONTRATA NR.KR0A010080093389 FAT.617932857 TETOR 2014
  Dogana Korce (1515) ABISSNET Korçe 2,457 2014-11-12 2014-11-13 17910100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE SHERBIM INTERNETI LIK FAT NR.3983 DT.31.10.2014
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 77,760 2014-11-06 2014-11-07 17510100842014 Udhetim i brendshem DOGANA KORCE DIETA SHERBIMI KODI INSTITUC 1010084
  Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 5,880 2014-11-06 2014-11-07 17710100842014 Posta dhe sherbimi korrier DOGANA KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.1137 DT.31.10.2014
  Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korçe 179,825 2014-11-06 2014-11-07 17610100842014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA KORCE QERA OBJEKTI LIK FAT NR.8 DT.05.11.2014
  Dogana Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 1,125,261 2014-11-03 2014-11-03 17410100842014 Shtese page per vjetersi ne pune DOGANA KORCE PAGA TETOR 2014 KODI INSTITUC 1010084
  Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korçe 121,112 2014-10-21 2014-10-22 17310100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE FAT 102 DT 20.10.2014 ROJE OBJEKTI
  Dogana Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 741 2014-10-21 2014-10-21 17210100842014 Uje DOGANA KORCE KL 750142 FAT 3269297 DT 5.10.2014 UJE SHTATOR
  Dogana Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 91,610 2014-10-15 2014-10-15 16610100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE KL KR 0D01008093389 FAT 616745401 DT 12.10.2014 ENERGJI SHTATOR
  Dogana Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 2,524 2014-10-14 2014-10-15 16410100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE KL 310001797958 FAT 718637424 DT 30.09.2014
  Dogana Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 22,696 2014-10-15 2014-10-15 16510100842014 Elektricitet 1010084 DOGANA KORCE KL KR 0A060049028898,KR0A060109029557 FAT 616335755,616335448 DT 1.10.2014 ENERGJI SHTATOR
  Dogana Korce (1515) KOTTI Korçe 35,868 2014-10-14 2014-10-15 16310100842014 Blerje dokumentacioni DOGANA KORCE FAT 235 DT 10.10.2014 SHTYPSHKRIME