Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Gostime (0808) All All 113,227,360.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,421 2014-02-17 2014-02-18 2323830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,743,950 2014-02-12 2014-02-13 1823830012014 Unspecified PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 179,200 2014-02-12 2014-02-13 2123830012014 Unspecified NDIHMA EK. KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,772,000 2014-02-12 2014-02-13 1923830012014 Unspecified PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 411,200 2014-02-12 2014-02-13 2023830012014 Unspecified NDIHMA EK. KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,367,050 2014-01-24 2014-01-27 1723830012014 Unspecified PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 7,803,350 2014-01-24 2014-01-27 1623830012014 Unspecified PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 897,000 2014-01-20 2014-01-21 11523830012014 Unspecified UJE KOMUNA GOSTIME NR.417036;417035;417034;417033
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 71,493 2014-01-20 2014-01-21 1423830012014 Unspecified 2383001 ENERGJI KOMUNA GOSTIME NR:C83485;C83488;C75295;C75208;C83487;C86968;C83489;C83495;C86968
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 728,947 2014-01-14 2014-01-16 123830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 640,384 2014-01-14 2014-01-16 223830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 39,006 2014-01-14 2014-01-16 323830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933