Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Gostime (0808) All All 113,227,360.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gostime (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 404,036 2014-11-21 2014-11-21 27323830012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK.UJESJELLESI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 31,680 2014-11-21 2014-11-21 27523830012014 Te tjera transferta tek individet NDIHME PER FEMIJET AUTIK (ENGLANTINA DHEPA NR.LLOG.405241456)KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA NR.025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 172,000 2014-11-14 2014-11-14 25723830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 189,620 2014-11-14 2014-11-14 26923830012014 Ndihme ekonomike NDIHME EK. KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,634 2014-11-14 2014-11-14 25623830012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 35,526 2014-11-14 2014-11-14 25823830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI KOMUNA GOSTIME NR:C83485;C83488;C75295;C75208;C83487;C86968;C83489;C83495;C86968
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 257,900 2014-11-14 2014-11-14 25523830012014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 963,600 2014-11-07 2014-11-12 25223830012014 Uje UJE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 81,878 2014-11-12 2014-11-12 25323830012014 Posta dhe sherbimi korrier SHP.POSTARE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 452,970 2014-11-06 2014-11-06 25123830012014 Uje UJE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,484,600 2014-10-28 2014-10-29 24723830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 180,800 2014-10-28 2014-10-29 24923830012014 Ndihme ekonomike NDIHME EK. KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,498,500 2014-10-28 2014-10-29 24823830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 22,073 2014-10-17 2014-10-20 24623830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI KOMUNA GOSTIME NR:C83485;C83488;C75295;C75208;C83487;C86968;C83489;C83495;C86968
  Komuna Gostime (0808) VELLEZERIT HYSA Elbasan 3,091,505 2014-10-13 2014-10-14 23223830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore NDERTIM E SISTEMIM I TREGUT TE LIRE GOSTIME KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 221,805 2014-10-13 2014-10-13 23323830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) ORTI OIL Elbasan 700,000 2014-10-13 2014-10-13 23423830012014 Karburant dhe vaj KARBURANT KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 24,645 2014-10-13 2014-10-13 23523830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 434,190 2014-10-10 2014-10-10 22823830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,633 2014-10-10 2014-10-10 23023830012014 Shtese page per funksionin PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483