Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Gostime (0808) All All 113,227,360.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,742,500 2014-04-03 2014-04-04 8323830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,760,150 2014-04-03 2014-04-04 8223830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,421 2014-04-03 2014-04-04 8723830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) FBD Elbasan 55,200 2014-03-25 2014-03-26 7023830012014 Sherbime te tjera SHERBIM INTERNETI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 102,840 2014-03-24 2014-03-25 7823830012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 2,000,000 2014-03-24 2014-03-25 8023830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve RIK.UJESJELLESI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UDHETARI 2001 Elbasan 16,800 2014-03-24 2014-03-25 7523830012014 Shpenzime te tjera transporti SHP.TRANSPORTI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) ALBPRINT Elbasan 44,268 2014-03-24 2014-03-25 8023830012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MATERIALE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) DEMISH DEMISHOSKI Elbasan 12,600 2014-03-24 2014-03-25 7623830012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale VULA PLASTIKE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) SOFIJE TOPUZI Elbasan 8,400 2014-03-21 2014-03-24 7923830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOL.PUNIMESH KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) BASHKIM LUTA Elbasan 81,586 2014-03-21 2014-03-24 7323830012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MATERIALE UJESJELL. KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) FEDERATA SHQIPTARE E FUTBOLLIT Elbasan 82,000 2014-03-20 2014-03-21 7723830012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative KUOTE PJ.NE FEDERIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 1,154,280 2014-03-20 2014-03-21 7423830012014 Uje UJE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 88,479 2014-03-17 2014-03-18 5623830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI C83485;C83488;C75295;C75208;C83487;C86968;C83495;C83489 KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 115,700 2014-03-17 2014-03-18 6923830012014 Te tjera transferta tek individet BURSA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 19,080 2014-03-17 2014-03-18 6823830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) SHOQ. E KOMUNAVE TE SHQIPERISE Elbasan 75,000 2014-03-17 2014-03-18 7223830012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative TARIFE ANTARESIMI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 145,867 2014-03-17 2014-03-18 7123830012014 Posta dhe sherbimi korrier SHP.POSTARE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 171,720 2014-03-17 2014-03-18 6723830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,802,600 2014-03-10 2014-03-11 5423830012014 Unspecified PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933