Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Gostime (0808) All All 113,227,360.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 245,000 2014-10-10 2014-10-10 22923830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 1,095,810 2014-10-08 2014-10-09 23123830012014 Uje UJE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) A T L A N T I K Elbasan 20,400 2014-09-29 2014-09-30 22623830012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SIG.MJETI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,312,400 2014-09-26 2014-09-26 22423830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 178,480 2014-09-26 2014-09-26 22523830012014 Ndihme ekonomike ND.EK. KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,411,650 2014-09-26 2014-09-26 22323830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 032361933
  Komuna Gostime (0808) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Elbasan 5,852 2014-09-18 2014-09-19 22123830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI KONT.C75295;C78208;C83487;C86968;C83495;C83489;C83485;C83488 ; KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 1,000,170 2014-09-16 2014-09-17 22023830012014 Uje UJE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) GOSTIMA UNION Elbasan 200,000 2014-09-16 2014-09-17 22323830012014 Kancelari KANCELERI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,633 2014-09-10 2014-09-11 20923830012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 629,773 2014-09-10 2014-09-11 20723830012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 325,528 2014-09-10 2014-09-11 20823830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 153,200 2014-08-27 2014-08-27 20623830012014 Ndihme ekonomike Komuna Gostime ndihme ekonomike
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,433,900 2014-08-20 2014-08-20 20223830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 5,044 2014-08-20 2014-08-20 20523830012014 Te tjera transferta tek individet TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,302,500 2014-08-20 2014-08-20 20323830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 45,396 2014-08-20 2014-08-20 20423830012014 Te tjera transferta tek individet SHP.DALJE NE PENSION KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Komuna Gostime (0808) GEZIM GJOLENA / ELBASAN Elbasan 82,000 2014-08-18 2014-08-19 19323830012014 Karburant dhe vaj VAJ E PJ.KEMBIMI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 14,768 2014-08-18 2014-08-18 19823830012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit KOLAUDIM MJETI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 18,532 2014-08-18 2014-08-18 20023830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI KOMUNA GOSTIME NR:C83485;C83488;C75295;C75208;C83487;C86968;C83489;C83495;