Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Gostime (0808) All All 113,227,360.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,421 2014-06-13 2014-06-16 14323830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 323,536 2014-06-13 2014-06-16 14223830012014 Paga baze PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 1,145,580 2014-06-13 2014-06-16 13623830012014 Uje UJE KONT.C18200;C18201;C18215;C16374;C13132KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 789,780 2014-06-13 2014-06-16 13723830012014 Uje UJE KONT.C18203;C18218;C18215 KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) ORTI OIL Elbasan 260,546 2014-06-12 2014-06-13 13923830012014 Karburant dhe vaj KARBURANT KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 63,128 2014-06-12 2014-06-13 14023830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI KONT.C75295;C78208;C83487;C86968;C83495;C83489;C83485;C83488 ; KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 50,085 2014-06-12 2014-06-13 14423830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur PAG.KRYEPLEQTE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.KARTE 032361933
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 5,565 2014-06-12 2014-06-13 14523830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 176,800 2014-06-10 2014-06-11 13423830012014 Ndihme ekonomike ND.EK. KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,932,350 2014-05-23 2014-05-26 13623830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,891,250 2014-05-23 2014-05-26 13723830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 978,390 2014-05-21 2014-05-22 13323830012014 Uje UJE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 18,285 2014-05-15 2014-05-16 13023830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 18,285 2014-05-15 2014-05-16 13223830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 12,649 2014-05-15 2014-05-16 12823830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI KONT.86968;83495 KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 164,565 2014-05-15 2014-05-16 13123830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 164,565 2014-05-15 2014-05-16 12923830012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur KESHILLTARE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,444,800 2014-05-07 2014-05-08 11123830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA SHTERMEN KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,349,050 2014-05-07 2014-05-08 11223830012014 Pagese paaftesie PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 36,468 2014-05-07 2014-05-08 11423830012014 Elektricitet 2383001 ENERGJI KOMUNA GOSTIME NR:C83485;C83488;C75295;C75208;C83487;C83489;