Pagesa të Thesarit

Dege Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari është një shërbim që ofrohet nga organizata AIS me qëllim informim, transparencë, monitorim dhe llogaridhënie për qytetarët. Shërbimi u jep mundësi taksapaguesve të mësojnë si shpenzohen paratë nga qeveritë dhe institucionet publike. Të dhënat kanë burim parësorë Sistemin e Shpenzimeve të Zyrës Qendrore të Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS përmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka të plotë çdo pagesë, transaksion thesari të realizuar nga 1600 institucionet buxhetore në vend nga data janar 2012 e në vijim. Të dhënat përditësohen çdo javë dhe mund të aksesoren, përdoren dhe ripërdoren nga kushdo. Për shërbim më të detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund të shkruani tek info@ais.al. Ju mund të bëni donacionin tuaj në dobi të AIS për të siguruar vijimësi dhe më shumë shërbime tek llogaritë Bankare të AIS. Duke analizuar rekordet e kësaj databaze të mirëstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

 • Si i shpenzon parate administrata publike
 • Ku shkuan fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
 • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
 • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
 • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista e perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate përmbledhëse

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
  Komuna Gostime (0808) All All 113,227,360.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 182,100 2014-03-10 2014-03-11 5523830012014 Unspecified ND.EK. KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,705,950 2014-03-10 2014-03-11 5323830012014 Unspecified PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,421 2014-03-05 2014-03-06 5123830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 454,328 2014-03-05 2014-03-06 5223830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 739,811 2014-03-05 2014-03-06 5023830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) IT ELBASAN Elbasan 70,000 2014-02-24 2014-02-25 4023830012014 Unspecified SHERBIM INTERNETI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 49,621 2014-02-24 2014-02-25 4823830012014 Unspecified 2383001 ENERGJI KOMUNA GOSTIME NR:C83485;C83488;C75295;C75208;C83487;C86968;C83489;C83495;C86968
  Komuna Gostime (0808) SUELA SHKREPI Elbasan 2,520 2014-02-24 2014-02-25 4123830012014 Unspecified SHERBIM INTERNETI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) A-ELEZI PETROL 1 Elbasan 273,000 2014-02-24 2014-02-25 3923830012014 Unspecified KARBURANT KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 1,032,800 2014-02-24 2014-02-25 4923830012014 Unspecified MIRM.RRUGE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) ELKOM SHPK Elbasan 291,558 2014-02-24 2014-02-25 4323830012014 Unspecified TELEFON KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 225,480 2014-02-20 2014-02-21 4623830012014 Unspecified UJE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) MERITA XHIKA Elbasan 20,792 2014-02-20 2014-02-21 4423830012014 Unspecified TELEFON KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 421,908 2014-02-20 2014-02-21 4223830012014 Unspecified UJE KOMUNA GOSTIME NR.417027;417024;540501;C18215;C15797.
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 171,720 2014-02-17 2014-02-18 3523830012014 Unspecified KESHILLTARE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 164,565 2014-02-17 2014-02-18 3723830012014 Unspecified KESHILLTARE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 19,080 2014-02-17 2014-02-18 3623830012014 Unspecified TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 454,328 2014-02-17 2014-02-18 2423830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 18,285 2014-02-17 2014-02-18 3823830012014 Unspecified TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 728,341 2014-02-17 2014-02-18 2223830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933