Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Komuna Gostime (0808) All All 113,227,360.00 172 All => =>

  Transaksione

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 182,100 2014-03-10 2014-03-11 5523830012014 Unspecified ND.EK. KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,705,950 2014-03-10 2014-03-11 5323830012014 Unspecified PAAFTESI POSTA GOSTIME KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,421 2014-03-05 2014-03-06 5123830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 454,328 2014-03-05 2014-03-06 5223830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 739,811 2014-03-05 2014-03-06 5023830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) IT ELBASAN Elbasan 70,000 2014-02-24 2014-02-25 4023830012014 Unspecified SHERBIM INTERNETI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 49,621 2014-02-24 2014-02-25 4823830012014 Unspecified 2383001 ENERGJI KOMUNA GOSTIME NR:C83485;C83488;C75295;C75208;C83487;C86968;C83489;C83495;C86968
  Komuna Gostime (0808) SUELA SHKREPI Elbasan 2,520 2014-02-24 2014-02-25 4123830012014 Unspecified SHERBIM INTERNETI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) A-ELEZI PETROL 1 Elbasan 273,000 2014-02-24 2014-02-25 3923830012014 Unspecified KARBURANT KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 1,032,800 2014-02-24 2014-02-25 4923830012014 Unspecified MIRM.RRUGE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) ELKOM SHPK Elbasan 291,558 2014-02-24 2014-02-25 4323830012014 Unspecified TELEFON KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 225,480 2014-02-20 2014-02-21 4623830012014 Unspecified UJE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) MERITA XHIKA Elbasan 20,792 2014-02-20 2014-02-21 4423830012014 Unspecified TELEFON KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) UJESJELLESI FSHAT Elbasan 421,908 2014-02-20 2014-02-21 4223830012014 Unspecified UJE KOMUNA GOSTIME NR.417027;417024;540501;C18215;C15797.
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 171,720 2014-02-17 2014-02-18 3523830012014 Unspecified KESHILLTARE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 164,565 2014-02-17 2014-02-18 3723830012014 Unspecified KESHILLTARE KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 19,080 2014-02-17 2014-02-18 3623830012014 Unspecified TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 454,328 2014-02-17 2014-02-18 2423830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933
  Komuna Gostime (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 18,285 2014-02-17 2014-02-18 3823830012014 Unspecified TATIM NE BURIM KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 728,341 2014-02-17 2014-02-18 2223830012014 Unspecified PAGA KOMUNA GOSTIME ERJOLA CALJA NR.032361933